Od poziomu 1880 do 2150 w ciagu 5 lat: jak tego dokonac?

Moderator: Rafcik

Czy demon_szybkosci dojdzie (od poziomu 1880 dzis) do 2100-2150 do konca stycznia 2012 roku?

1) oczywiscie!! Ten demon to jak juz cos postanowi i sie wkurzy to nie ma bata, zeby nie osiagnal!
18
26%
2) raczej moze dojdzie, niemniej zaplaci za to duza cene (wyrzeczenia, rodzina, znajomi, zdrowie, itp.)
9
13%
3) nie wiem, nie mam zdania, nie potrafie ocenic
18
26%
4) raczej nie dojdzie, poniewaz to nieco za trudne zadanie (jak dla niego)
7
10%
5) absolutnie nie!! Nie ma sily, zeby taka miernota osiagnela poziom silnej 1kat! Nie wierze, zeby doszedl!
16
24%

Razem głosów : 68

Od poziomu 1880 do 2150 w ciagu 5 lat: jak tego dokonac?

Postprzez demon_szybkosci » 04 sty 2007, 03:05

No wlasnie!

:idea: Jak od poziomu 1880* do 2100 dojsc w ciagu 4 lat!?!. Jak tego dokonac? Nie wiem, ale sprobuje! Tym bardziej, ze nie mam prostej wymowki dlaczego NIE MIALBYM tego dokonac. Oczywiscie wymowki typu rodzina, dzieci, dom, praca, obowiazki, przyjaciele, itd. sa SLUSZNE, ale jakby powiedziec.... niewystarczajace albo jak kto woli nieprzekonujace :-P :oops:.
:idea: Poza tym chce dodac, ze zamierzam tego dokonac BEZ pomocy trenera oraz klubu :-D. Mysle, ze przeskoczenie o 300 pkt od poziomu 1800 (na 2100) to juz niemaly wyczyn - zwlaszcza dlatego, iz postaram sie tego dokonac do konca stycznia 2012!!

Co o tym myslicie?
Niektorzy zapytaja byc moze SKAD bede wiedzial, iz gram na takim poziomie. Oto moja odpowiedz:
1) Bede w miare regularnie grywal na kurniku, wiec po POZIOMIE gier z silniejszymi zawodnikami (na czas ciut dluzszy niz 3min) bede mogl to stwierdzic
2) Po osiagnietym rankingu (aby grac na kurniku z sila 1950-2000 trzeba wg mnie w realu miec 2100 lub wiecej)
3) W ciagu tych 5 lat postaram sie zagrac 2 lub 3 razy w DLUGIM turnieju, tak abym mogl zobaczyc jak w realu mi to sie bedzie odbijac (wszak net a real to nieco inna para kaloszy)
4) Obecnych kolegow majacych 1600, 1700, 1800 bede KROIL na kawaleczki :-P

:arrow: Natomiast jak sie nie uda, a za 5 lat bedzie to forum (lub chociazby miejsce i ludzie, ktorzy to czytaja i beda mi wypominac :-P ;-)), to postaram sie jak najbardziej szczerze podac WSZELKIE powody dla ktorych "nie bylo mi to dane" (lub nie osiagnalem tego co zamierzalem) :idea:.

* - taki poziom szacuje, iz dzis prezentuje! :-D :roll:
PS. Zapraszam do ankiety i glosowania! Zgadnijcie na co zaglosowalem :-P :-D :lol: :roll: 8-). Nie! Nie pomylilem sie! :-P 8-)
demon_szybkosci

Postprzez mrozik » 04 sty 2007, 12:23

Dokonać tego można, znam nawet przykłady ludzi którzy z trójeczek wskoczyli na km...
Nijaki Ziemowit Pazderski z IV LO w Toruniu, miał po maturze przeciętne 1600, a teraz km i ponad 2200 :shock:
Jeśli chodzi o trenera - polecam usługi takowego! Zapłać za pare godzin, niech ci ustali program treningowy, poleci literaturę itp...
2-3 turnieje to za mało, nawet w roku to niedużo
Ale pamiętaj że i tak najważniejsza jest ciężka praca .
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
Ranking: 2040

Postprzez Klr! » 04 sty 2007, 15:23

Tzn. chcesz grać na poziomie 2100 i mieć rank w realu 2100 czy po prostu ograć pare gości mających 2100 i na tej podstawie twierdzić, że grasz na poziomie 2100? Bo jeśli to drugie, to mogę zaryzykować stwierdzenie, że w ciągu dwóch lat "osiągniesz" ten poziom ;-) :-P Natomiast jeżeli chciałbyś mieć rank 2100 i zrobić go w ciągu pięciu lat i to grając w 2-3 turniejach to mogłoby być faktycznie trudno, ale jeżeli tych turnieji miałoby być jakieś 6-7 to kto wie ;-)
W każdym bądź razie zaznaczyłem pierwszą opcję i mam nadzieję, że się nie zawiodę :-P :lol: :mrgreen: ;-)
Lepiej nie pisać nic, niż pisać nic...
Klr!

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Pic » 04 sty 2007, 15:47

Demon wierze w ciebie ;-) domyśl się którą opcję zaznaczyłem :-) .

PS. Ja postanowiłem to osiągnąć w rok :-P :mrgreen: :lol: :-D (Patrz postanowienia noworoczne :-P )
Pic
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez osator » 04 sty 2007, 16:45

kusiła mnie ta odpowiedz 5) absolutnie nie!! Nie ma sily, zeby taka miernota osiagnela poziom silnej 1kat! Nie wierze, zeby doszedl! ale na 2 zaglosowałem ;] będzie trzeba się sporo natrudzić ;] bez trenera...
osator

Postprzez mattihau » 04 sty 2007, 18:09

hmm demon ambitne plany ale okres czasowy długi ;) no coż chyba chcesz powoli ale systematycznie pogłebiać swoją wiedzę szachową ;)

moim zdaniem to jest spokojnie do osiągnięcia ;) i to w krótszym okresie czasu ;) ale zagranie w 2 czy 3 turneijach w przeciagu tego czasu to mało ;) tu trzeba rozegrać dużo gier a na końcu zagrac (jak to ma byc poczatek stycznia) na takiej Cracovi w gr A i pokazać co się jest wartym ;P

zaznaczam 1 ;)

P.S. Demon mam nadzieje że w tym 2012 będziemy się mogli zmierzyć jak równy z równym ;)
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez demon_szybkosci » 04 sty 2007, 23:37

mrozik napisał(a):Nijaki Ziemowit Pazderski z IV LO w Toruniu, miał po maturze przeciętne 1600, a teraz km i ponad 2200

:idea: Rozumiem, ze sam bez pomocy trenera? (i bez klubu, sponsora, majac rodzine, dzieci, obowiazki, itp.), tak? :shock:. W takim razie to OGROMNE osiagniecie (z 1600 na 2200+ w ciagu....? [ilu lat?])

Klr! napisał(a):Tzn. chcesz grać na poziomie 2100 i mieć rank w realu 2100...

:arrow: Chcesz! :-P. Czytasz mi w myslach ;-) 8-)

Klr! napisał(a):Natomiast jeżeli chciałbyś mieć rank 2100 i zrobić go w ciągu pięciu lat i to grając w 2-3 turniejach to mogłoby być faktycznie trudno,

:arrow: Tez tak uwazam! Za 3 lata zagram w dlugim turnieju "u siebie", zas 5miesiecy pozniej na Krakowii i za rok tez na Krakowii! (jesli plany sie powioda). Musze zrobic tylko 2150, wiec wystarczy mi 6,5-7 pkt w grupie B!

Klr! napisał(a):W każdym bądź razie zaznaczyłem pierwszą opcję i mam nadzieję, że się nie zawiodę

:roll: Heh! Jak sie nie zawiedziesz to stawiasz plyn do picia? :-P ;-) :-D

piotrja napisał(a):Nie wierze, zeby doszedl! ale na 2 zaglosowałem ;] będzie trzeba się sporo natrudzić ;] bez trenera...

:arrow: Znam jedna sierote (chociaz to pracowita sierota i ambitna jak dotad! :roll: :-P) co z 1600 ma osiagnac tytul (!) KM w ciagu najblizszych 4 lat i 6miesiecy! :-o 8-). Jesli ona dokona tego, to czemu ja nie mialbym w stanie o poprzeczke nizej dojsc? ;-) 8-). A odnosnie braku trenera, to tak bywa :-( :roll:

mattihau napisał(a):hmm demon ambitne plany ale okres czasowy długi ;) no coż chyba chcesz powoli ale systematycznie pogłebiać swoją wiedzę szachową ;)

:arrow: Mysle, ze raczej krotki okres! Bierzmy pod uwage NORMALNE zycie do tego! :-P :shock: :roll:. Ponadto nawet gdyby sie nie udal ranking to samo zrozumienie i osiagniecie tego poziomu bedzie dla mnie WYSTARCZAJACA nagroda! :idea:

mattihau napisał(a):P.S. Demon mam nadzieje że w tym 2012 będziemy się mogli zmierzyć jak równy z równym ;)

:arrow: Hehehehe!! :lol: :roll:. Poziom mistrza fide oraz 1kategorii to jednak PRZEPASC (moze nie ogromna, ale jednak duza) :oops:. Wiec chyba bedziesz mnie w 2012 lal jak dziecko! :roll: :-(
demon_szybkosci

Postprzez dejwi_14dziurek » 05 sty 2007, 14:53

Uważam, że jeśli tylko zmienisz proporcję gra_na_necie/gra_w_realu na 1:1, to przy takiej samej ilości rozegranych partii, wystarczą ci 2-3 książki i 2150 zrobisz znacznie szybciej niż w 2012 8-) .
Oczywiście zaznaczyłem opcję nr 1(choć 5 faktycznie mocno kusi :mrgreen: ).
dejwi_14dziurek

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez kolokwium » 06 sty 2007, 15:41

Zapraszam do rozgrywania dłuższych partii niż 3 minutki. Grać przez godzinę (a nawet dwie) w necie to prawie jak w realu.
Na forum szachisty jest turniej w dziale dla zarejestrowanych. Zapisy trwają, gramy w tym roku 60'+10' najczęściej na serwerze Free Internet Chess Server (FICS), a tabelka turnieju jest www.pub.szachista.com/2ed_turnieju/. Można znaleźć też tabelkę ubiegłoroczną. Większość partii jest później przeanalizowanych na forum.
Zapraszam oczywiście jeśli nie przeraża gra w jednym turnieju (2 koła, 16 osób) przez cały rok. Partie są umawiane (często są kibice, a zapis partii dostępny dla wszystkich), a narzucane terminy dopiero w grudniu aby skończyć turniej.
Taki turniej to olbrzymie możliwości kontroli i treningu bez wychodzenia z domu. Można się ZASTANOWIĆ nad posunięciem, a nie tylko je wykonać.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2203 razy
Otrzymał podziękowań: 2341 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez lovelas_pawelek » 07 sty 2007, 12:06

Ja powiem tak demon to jest możliwe nawet jesteś wtanie szybciejdojść do tego poziomu... ale jest jedno małe ale sama gra nic ci nie da teoria, ksiazki itp. To jest raczej taki poziom gdzie trudniej jest podwyzszac swoje umiejetnosci niekorzystajac z książek i nie orjentujac sie w zagadanieniach teori!! Jesli chodzi o gre koncowa to polecam ksiazki Akiby Rubensztaina jednego z najlepszych szachistow Polskich! Powodzenia !
lovelas_pawelek

Postprzez kolokwium » 07 sty 2007, 20:22

Jeżeli chodzi o ścisłość to Akiba nazywał się Rubinstein (czytaj rubinsztajn) i był jednym z najwybitniejszych znawców końcówek (szczególnie wieżowych).
Gdyby nie brak kasy to byłby Mistrzem Świata.
I jeszcze jedno. Prawdopodobnie nie grał na 3' bo do szachów podchodził poważnie.
Ostatnio edytowany przez kolokwium, 23 paź 2007, 16:28, edytowano w sumie 1 raz
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2203 razy
Otrzymał podziękowań: 2341 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez demon_szybkosci » 28 sty 2007, 04:20

demon_szybkosci napisał(a):* - taki poziom szacuje, iz dzis prezentuje!

:arrow: Szacujac sile gry uwazam, ze w ciagu ostatniego miesiaca czasu "przelamalem sie" z 1880 na 1950! Niby niewiele (raptem 60-70 oczek), ale jednak cieszy :-D :roll: ! Oczywiscie moje oszacowania sa oparte o jakosc partii na kurniku, wiec w realu moze byc nieco inaczej. Niemniej coraz wiecej staram sie grywac z zawodnikami 1700-1780, wiec moj sredni rankQ wynosi ok. 1740-1780!
:idea: Poza tym szacuje swoja sile takze wypytujac zawodnikow o ich ranking (a udaje mi sie coraz czesciej remisowac z 1960-2000 realnymi) :-D .
demon_szybkosci

Postprzez Rafcik » 31 sty 2007, 19:07

Do I kat. dochodzi każdy (dosłownie każdy) który sobie coś tam gra. Nie przerobiłem żadnej szachowej książki i zrobiłem 2000. Przepaść zaczyna się między 2000 i 2200, bo wtedy zaczynają się prawdziwe szachy. Sam jestem w tej przepaści i muszę dużo pracować, nie chodzi tu o debiuty, a o rozumienie gry.
Rafcik
Administrator

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy

Postprzez redjok » 31 sty 2007, 19:59

Rafcik napisał(a):Do I kat. dochodzi każdy (dosłownie każdy) który sobie coś tam gra.

W mojej ocenie słowa wypowiedziane mocno na wyrost. Ja znam masę szachistów którzy liznęli literatury i grają ponad 10-15 lat a ciągle mają IV, III albo II kat i nie moga skoczyć w "tą" przepaść.
Chyba, że w Białymstoku są sami mocarze ;-) o czym nie wiem.
redjok
Administrator

Podziękował : 470 razy
Otrzymał podziękowań: 534 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez osator » 31 sty 2007, 19:59

do 2000 można dojsc bez książek ale moim zdaniem to będzie trwało dłużej niż z :P
"I am the best player in the world and I am here to prove it." - Bobby Fischer
"Na wojnie nie ma nagr?d za zaj?cie drugiego miejsca" - Gen. Omar Bradl
osator

Następna strona

Powrót do Trening szachowy