Chude Dziki - TL51 - NABÓR / Potwierdzenia

Moderator: kolokwium

Re: Chude Dziki - TL51 - NABÓR / Potwierdzenia

Postprzez rutra » 07 lip 2012, 13:30

cloiv napisał(a):Hajdzik, ale jaki będzie ze mnie pożytek, jeśli najprawdopodobniej nie będzie się dało ze mną skontaktować, a nawet jeśli, to zmuszony będę odmówić gry? Pewnie użytkownik rutra dostrzeże w tym jakiś sens.

Skoro zostałem wywołany do tablicy... nie bardzo rozumiem o co chodzi. Jeśli nie chcesz grać nikt Ciebie nie zmusza, jednak można się zapisać i jak coś wypadnie napisać kapitanowi, że "w tej kolejce nie mogę grać". Jeśli o mnie chodzi to mi wszystko jedno gdzie będę grał. Bylebym nie dostawał zawodników z rankingiem <1400, z którymi będę łatwo wygrywał i nic się nie nauczę. No może nauczyłbym się realizować wielką przewage, bo w turnieju mi to nie wychodzi. Ja prawdopodobnie nigdzie nie będę wyjeżdżał na 1-2tyg. więc raczej spokojnie powinienem znaleźć czas by zagrać wszystkie mecze, jeśli byłaby taka konieczność mógłbym nawet w 2 składach zagrać, ale tu już ciężko powiedzieć czy znalazłbym czas na tyle gier, bo dochodzą mi jeszcze mecze forumowe.
rutra

Podziękował : 1697 razy
Otrzymał podziękowań: 2174 razy
Ranking: 1584

Postprzez ŁowcaAndroidów » 07 lip 2012, 14:08

Spokojnie wszystko jest do ogarnięcia rutra możesz spokojnie w 2 składach grać. Jeśli chodzi o cloifa to przecież nie zgłosimy Cię jeśli nie możesz grać. Z tego co wiem kilku zawodników będzie grać w dwóch składach (co daje 2 partie na 1 kolejkę a to nie jest męczące przecież - sam gram w dwóch teamach i daję sobię radę na luzie). Fajnie jakby zawodnicy dodatkowo określili czy mogą zagrać zarówno w Chudych Dzikach B i C jednocześnie. Z tego co widzę to MlodyGuziec,paulonio,hajdzik byliby zainteresowani.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 578 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez nikus287 » 07 lip 2012, 14:41

Ja mogę grać gdzie chcecie, tylko trzeba mnie poinformować, bo ja nowicjusz, jeśli chodzi o TL :)
nikus287

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 269 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: nikus1997b
FICS: JamBycNikus
Playchess: Nikus

Postprzez cloiv » 07 lip 2012, 15:28

Skoro zostałem wywołany do tablicy... nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Heh.

I ostatni raz: nie wpisujcie mnie na listę. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do tl już po wakacjach.
cloiv

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0
kurnik.pl: cloivbeck
FICS: cloif

Postprzez kocur » 07 lip 2012, 15:40

Na razie rankingi wyglądają tak:

MlodyBog 2144
Zmierzch 2053
gutierez 1848
Gremar 1819

paulonioSL 1741
hajdzik 1722
JamBycNikus 1677

kocur 1579
rutra 1563
biniek 1524

Mlody guziec 1687 (FICS)
NiezbytMocny 2061 (FICS)

Panowie MlodyGuziec i NiezbytMocny nie zapisali się jeszcze do ligi (tell teamleague join) i mają tylko rankingi FICS (ale takie dostaną po zapisaniu się), przy czym NiezbytMocny ma dopiero 19 partii standardowych.
kocur

Otrzymał podziękowań: 178 razy

Postprzez rutra » 07 lip 2012, 18:29

A czy ja mam coś wpisywać?, bo od kilku edycji nie gram w tl. Jak oni liczą te rankingi TL? Na FICS mam coś ponad 1650 a tu ledwo ponad 1550. Mogę grać w dwóch składach mi to nie przeszkadza.
rutra

Postprzez hajdzik » 07 lip 2012, 20:44

jesli kiedykolwiek grales w TL - to masz juz swoj ranking TL i nic nie musisz robic

cloif - nie ma sprawy
jakos tak chcialem cie wpisac, bo byles w dzikach od poczatku - a ja zawsze staram sie trzymac kolektyw

do niedzieli ma dac znac kiler i vishy - czy beda u nas grac
tak wiec poniedzialek - dniem sądu tzn składów :)
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez kocur » 07 lip 2012, 21:07

rutra napisał(a):Jak oni liczą te rankingi TL? Na FICS mam coś ponad 1650 a tu ledwo ponad 1550.

Nie chce mi się tłumaczyć, więc masz oryginał:

As you probably know, TL has its own rating system separate from FICS standard ratings. The separate system, known as "fixed ratings", has a couple of benefits. First, it discourages sandbagging (intentionally losing rating points) before Teamleague begins, because losing FICS standard rating points will have only an indirect effect on the fixed rating. Second, for some players, past TL performance may be a better predictor of future TL performance than FICS standard rating; one reason is that FICS standard rating applies not only to 45+45 games, but to significantly faster time controls as well. Hence by taking TL performance into account, it may be possible to determine a more accurate rating for TL games.

Fixed ratings are generally set before a TL edition begins. The exact timing is not announced, to further discourage sandbagging.

Due to an apparent miscommunication between programmers, the fixed ratings set by jaberwock when setting up T50 were not ideal. The algorithm that set the initial ratings took an average of the FICS standard rating of each player over time, and did not take into account TL performance at all. Some players noticed their new ratings did not make sense.

Therefore the admins decided to recalculate the fixed ratings using the algorithm used in past editions. As far as I know, this algorithm, written by seberg, hasn't been publicly documented, but it wasn't a secret, either. It uses a weighted average of the user's current FICS standard rating and the user's TL performance rating in the past 4 editions. TL performance was given at most a 30% weight (less if the user has fewer than 5 games in the past 4 editions).

It would be easy to recalculate the ratings using that method, but I thought this seemed as good an opportunity as any to improve the algorithm. So I made these changes:
* Increase the weight of the TL performance rating to a maximum of 50%. The weighting is less if the player has fewer than 10 games in recent editions.
* Use the TL performance rating from the past 8 editions, instead of the past 4 editions.
* Give recent TL editions a higher weight in the performance rating calculations than editions farther in the past.

I based these changes very loosely on Jeff Sonas's Chessmetrics method. The major difference between the TL performance rating and Chessmetrics is that I don't pad the results like Chessmetrics, because the specific padding numbers Jeff uses are designed for top-level players and wouldn't work well for TL. My choice to use the past 8 TL editions roughly corresponds to Jeff's recommendation to use a 24-month time period.

I've recalculated the fixed ratings with my changes to the algorithm. I realize the ratings can be a controversial issue. If people don't like the changes, it's always possible to go back to the old algorithm that was 30% TL performance.

W skrócie: 50% rankingu FICS, 50% osiągnięć z ośmiu ostatnich sezonów TL, przy czym jeśli ktoś rozegrał mniej niż 10 partii w lidze, to waga rankingu ligowego spada. Dodatkowo im starsze partie, tym mniejsza wagę mają (6 partii w ostatniej edycji liczy się bardziej niż 3 partie w ostatniej i 3 partie w przedostatniej)
kocur

Postprzez kocur » 07 lip 2012, 21:11

Przesunięto termin rozpoczęcia sezonu ligowego. Rejestracja drużyn do 20 lipca, godz. 19:00 FICS (czyli sobota, 21 lipca 4:00 naszego czasu), a start rozgrywek we wtorek, 24 lipca, godz. 19:00 (środa, 4:00 naszego czasu)
kocur

Postprzez rutra » 07 lip 2012, 21:32

Ale to skomplikowane, nie mogli brać normalnego rankingu FICS, ktoś może rok nie grać w TL i mieć nieco wyższy poziom, no ale nic.
rutra

Postprzez hajdzik » 07 lip 2012, 21:57

tak se ktos wymyslil

wazne, że juz niedlugo dziki będą niszczyc przeciwnikow :)

Rutra - jeśli zajdzie potrzeba grania w dwóch składach - to wtedy będziemy rozmawiać.

Ważne, żebyś dobrze przygotowywał na przeciwnika z którym będziesz grać - bo moim zdaniem więcej daje rpzygotowanie pod jednego przeciwnika, niz dwie gry w jednej rundzie - bez przygotowania
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 440 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez Baro » 08 lip 2012, 20:49

No więc jeżeli są jeszcze miejsca to również Baro (BaroChessMaster) mógłby zagrać w teamie B lub C. W pierwszym tygodniu rozgrywek mnie nie będzie - 29 lipca wracam z wyjazdu. Z angielskiego znam raczej podstawy - to co się w szkole nauczyłem (na bdb *szpan* ;)) ale z pomocą bardziej doświadczonych kolegów jakoś bym sobie poradził z umówieniem się ;)
Baro

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 1786
kurnik.pl: barsz
FICS: BaroChessMaster

Postprzez paulonio » 08 lip 2012, 22:25

"JamBycNikus 1677" ten ranking jest imho mocno zaniżony :)
Ja moge grać w dwóch składać, ale jak już mówiłem, będe nieobecny 14.07 - 28.07 , więc dwie rundy będe niedostępny.
paulonio

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Ranking: 1575
kurnik.pl: paulonioSL
FICS: paulonioSL

Postprzez kocur » 08 lip 2012, 22:27

paulonio napisał(a):będe nieobecny 14.07 - 28.07 , więc dwie rundy będe niedostępny.

Spokojnie. Rozgrywki zaczynają się 25 lipca o świcie, więc tylko pół jednej rundy cię nie będzie :)
kocur

Postprzez ŁowcaAndroidów » 08 lip 2012, 22:54

@nikuś o tym, że grasz lepiej niż większość dzików wiem ale tu decyduje ranking i nie możesz zagrać wyżej niż ktoś z wyższym rankingiem. Pozostaje Tobie ugrać więcej punktów to jak ja to zrobiłem :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 578 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turnieje [mecze] w Internecie