Indywidualne Mistrzostwa Polski 2019

Moderator: kolokwium

Re: Indywidualne Mistrzostwa Polski 2019

Postprzez AuroraBorealis » 19 maja 2019, 23:17

Asperger?
AuroraBorealis

Podziękował : 181 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy
Ranking: 2120

Postprzez piongu » 20 maja 2019, 11:58

AuroraBorealis napisał(a):Asperger?

odnośnie kogo to?
piongu

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Ranking: 2453

Postprzez AuroraBorealis » 20 maja 2019, 13:03

zwycięzcy MP. Syn mojego kolegi zachowuje się dokładnie tak samo. Zdiagnozowano go z Aspergerem.
AuroraBorealis

Postprzez Cytruk » 20 maja 2019, 15:29

https://www.youtube.com/watch?v=6F6wKa1vCg4

Tak trochę odchodząc od tematu, to jednak doszedłem do wniosku, że ten człowiek naprawdę musi mieć smutne życie.
Cytruk

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Ranking: 0

Postprzez piongu » 20 maja 2019, 17:07

AuroraBorealis napisał(a):zwycięzcy MP. Syn mojego kolegi zachowuje się dokładnie tak samo. Zdiagnozowano go z Aspergerem.

Znam prywatnie Kamila i obserwuję karierę szachową od lat. Szachiści są zakręconymi ludźmi, to prawda. Aby dobrze grać, trzeba umieć się skoncentrowć i myślenie o innych sprawach na pewno nie pomaga, ale żeby to od razu klasyfikować tak, to nie wiem, nie wiem.

Cytruk napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=6F6wKa1vCg4

Tak trochę odchodząc od tematu, to jednak doszedłem do wniosku, że ten człowiek naprawdę musi mieć smutne życie.

Może ma, może nie. Robi to, na co ma ochotę i nie słyszałem żeby krzywdził innych. Czy ocenianie i interesowanie się życiem kogoś innego nie jest czasem oznaką posiadania smutnego życia? ;)

Przykro mi, że nie pojawiła się dyskusja na temat wyników, na temat partii, czy organizacji wydarzenia rangi Mistrzostw Polski.
piongu

Postprzez Titrant » 20 maja 2019, 19:40

Bardzo dobra praca ze strony Infoszacha - fajnie, że cały czas jesteście i że się rozwijacie. Widzę również plus w porównaniu z zeszłorocznym turniejem pretendentów, gdzie pojawiały się częste relacje z całego turnieju ale zabrakło... wisienki na torcie w postaci podsumowania ostatniej rundy, całego turnieju, drogi Caruany do zwycięstwa i zapowiedzi terminów meczu w Londynie. Mnie osobiście bardzo tego brakowało przez co tamte relacje pozostawiły spory niedosyt. Tutaj tak nie jest :-).

piongu napisał(a):
Cytruk napisał(a):Tak trochę odchodząc od tematu, to jednak doszedłem do wniosku, że ten człowiek naprawdę musi mieć smutne życie.

Może ma, może nie. Robi to, na co ma ochotę i nie słyszałem żeby krzywdził innych. Czy ocenianie i interesowanie się życiem kogoś innego nie jest czasem oznaką posiadania smutnego życia? ;)

Nie jest. Dopiero przesadne interesowanie się już tak.
Swoją drogą najlepszym komentarzem dla tego pana niech będzie milczenie - linkując jego filmiki tylko nabijemy mu wyświetleń.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 203 razy
Ranking: 1000

Postprzez Titrant » 20 maja 2019, 19:47

AuroraBorealis napisał(a):Syn mojego kolegi zachowuje się dokładnie tak samo. Zdiagnozowano go z Aspergerem.

Na czym to polega? Możesz coś opisać? Mnie tam bardziej wydaje się, że Kamil Dragun niekoniecznie czuje się swobodnie podczas wywiadów.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Postprzez AuroraBorealis » 20 maja 2019, 20:02

Titrant napisał(a):
AuroraBorealis napisał(a):Syn mojego kolegi zachowuje się dokładnie tak samo. Zdiagnozowano go z Aspergerem.

Na czym to polega? Możesz coś opisać? Mnie tam bardziej wydaje się, że Kamil Dragun niekoniecznie czuje się swobodnie podczas wywiadów.

To jest delikatne spektrum autyzmu. Ludzie, którzy mają ten syndrom sa bardzo specyficzni i najczęściej wybitnie uzdolnieni w jakiejś dziedzinie. Wśród osób z Aspergerem jest Navara, podejrzewano też Fischera. Jedną z cech jest bardzo duże (czasami obsesyjne) zainteresowanie jakąś dziedziną. Syn kolegi jest zainteresowany matematyką i w wieku 14 lat jest na poziomie studiów matematycznych. Podobno bardzo wielu wybitnych matematyków było wybitnymi Aspergerowcami.
Jeśli chodzi o poruszanie się, kontakt wzrokowy, to łagodniejsze spektrum jest bardzo podobne do tego, co widać na filmiku. Zwróciłem też uwagę na ręce. Wypisz wymaluj zachowanie Aspergerowców, których poznałem.

Lista wybitnych osób z tym syndromem jest imponująca: https://en.wikipedia.org/wiki/Category: ... r_syndrome

piongu napisał(a): ale żeby to od razu klasyfikować tak, to nie wiem, nie wiem.

Nie klasyfikowałem, zadałem pytanie.
AuroraBorealis

Postprzez piongu » 20 maja 2019, 22:00

Titrant napisał(a):Bardzo dobra praca ze strony Infoszacha - fajnie, że cały czas jesteście i że się rozwijacie. Widzę również plus w porównaniu z zeszłorocznym turniejem pretendentów, gdzie pojawiały się częste relacje z całego turnieju ale zabrakło... wisienki na torcie w postaci podsumowania ostatniej rundy, całego turnieju, drogi Caruany do zwycięstwa i zapowiedzi terminów meczu w Londynie. Mnie osobiście bardzo tego brakowało przez co tamte relacje pozostawiły spory niedosyt. Tutaj tak nie jest :-).

Dzięki za miłe słowa! Dużo zawdzięczam temu, że udało mi się wprowadzić nowe młode osoby. Bez nich projekt by nie przeżył.

Zgadzam się, że tam brakowało podsumowania, ale już "jechałem na oparach". Bardzo nie dosypiałem (szachami zajmuję się po godzinach od zwykłej pracy), a zobowiązałem się zrobić podsumowanie dla Czasopisma "Mat", więc takie podsumowanie tam można było przeczytać :D Przygotowywałem także wersję dla Infoszacha w formie "turniej pretendentów w 14 diagramach", gdzie bym pokazał kluczowe momenty wszystkich partii Fabiano - ale po prostu zrobiłem połowę i nie dokończyłem, już potem głupio mi było publikować... Chociaż właśnie nie tak dawno dopisałem analogiczny artykuł z meczu o MŚ.

...a właśnie :D ostatni artykuł z IMP jest w trakcie tworzenia, może jutro będzie skończony.
piongu

Postprzez piongu » 20 maja 2019, 22:12

piongu napisał(a):
Cytruk napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=6F6wKa1vCg4

A tu muszę trochę cofnąć swoje słowa, bo myślałem, że to typowy film z tego kanału, a tu jednak nie, to rzeczywiście on pierwszy atakuje - po prostu nie sprawdziłem contentu.
piongu

Postprzez Titrant » 21 maja 2019, 21:20

piongu napisał(a):Zgadzam się, że tam brakowało podsumowania, ale już "jechałem na oparach". Bardzo nie dosypiałem (szachami zajmuję się po godzinach od zwykłej pracy), a zobowiązałem się zrobić podsumowanie dla Czasopisma "Mat", więc takie podsumowanie tam można było przeczytać :D Przygotowywałem także wersję dla Infoszacha w formie "turniej pretendentów w 14 diagramach", gdzie bym pokazał kluczowe momenty wszystkich partii Fabiano - ale po prostu zrobiłem połowę i nie dokończyłem, już potem głupio mi było publikować... Chociaż właśnie nie tak dawno dopisałem analogiczny artykuł z meczu o MŚ.

Szybko zrehabilitowaliście się bardzo dobrymi relacjami z szachowej olimpiady i oprawą samego meczu o MŚ :-). A szczegółowy terminarz meczu i partie z turnieju warto było zamieścić nawet po czasie, zwłaszcza gdy zainteresowanie meczem stopniowo wzrastało. Myślę, że niegłupim rozwiązaniem byłoby też zrezygnować z podsumowania jakiejś wcześniejszej rundy aby koniecznie opublikować podsumowanie.
Titrant

Postprzez piongu » 21 maja 2019, 22:45

Titrant napisał(a):Szybko zrehabilitowaliście się bardzo dobrymi relacjami z szachowej olimpiady i oprawą samego meczu o MŚ :-).

Tak, to były nasze jedne z większych przedsięwzięć. Na Olimpiadzie udało mi się myślę wprowadzić w Polsce coś zupełnie nowego, a osobiście jestem szczególnie dumny z meczu o MŚ, bo udało mi się zorganizować tak pracę, że będąc dość średnio dostępnym (sam grałem turniej) miałem rozplanowane wszystko z dużym wyprzedzeniem. Współpraca wielu twórców to jest to, o czym marzę zawsze.

Titrant napisał(a):Myślę, że niegłupim rozwiązaniem byłoby też zrezygnować z podsumowania jakiejś wcześniejszej rundy aby koniecznie opublikować podsumowanie.

Prawda. Ale jeśli się działa "na oparach", poświęcając czas tak naprawdę ze snu, to trudno przewidzieć... Dlatego cały czas szukam wsparcia w postaci nowych autorów jak i budżetu, bo sam nie wiem jak długo będę mógł sponsorować.
piongu

Postprzez Titrant » 23 maja 2019, 20:42

Tym bardziej należą Wam się słowa uznania :-).
Titrant

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje [mecze] krajowe