Czarturanga - Demon_Szybkości Mecz szachowy

Moderator: kolokwium

Mecz zakonczy sie (punkty meczowe):

1) ogromną wygraną demona (20-0)
2
7%
2) wygraną demona (12-8)
1
3%
3) remisem
4
13%
4) wygraną Czaturangi (12-8)
11
37%
5) ogromną wygraną Czaturangi (20-0)
12
40%

Razem głosów : 30

Re: Czarturanga - Demon_Szybkości Mecz szachowy

Postprzez demon_szybkosci » 28 cze 2011, 16:24

W końcu post na poziomie! Brawo epi! ;) :)

1) Myślę, że wiedza kolegi Eccona jest naprawdę ZNACZNA. Nie piszę tego, bo go lubię, lecz dlatego, że widziałem na własne oczy :). Szczerze mówiąc, to DZIWIE SIĘ bardzo dlaczego jeszcze nie pisuje kolega Eccon do jakiegoś czasopisma albo nie wydaje tego w postaci "przydatnych i ciekawych analiz". Naprawdę tak wysoki poziom analiz, które przeprowadza kolega Eccon... to aż dech zapiera. To co widzisz wyżej to jedynie próbka (!) możliwości kolegi. Oczywiście ja także nie miałem pojęcia, że to dwa inne debiuty, inne struktury, inne plany, itd. Myślę, że niebawem zastanowimy się czy rzeczywiście nie umieścić tej analizy w dziale debiutowym. Na razie jednak niechaj tutaj chwilę zagości ;)

2) Zobaczymy czy ten miesiąc przerwy pomoże czy nie. Wbrew pozorom teraz (od kilku lat) skupiam się bardziej na graniu i pisaniu niż na treningu. Po prostu wolę w ten sposób. Mecz mocno przegrywam, bo za duże błędy robię. Ponadto nie mam żadnego konkretnego repertuaru debiutowego, więc kolega Czaturanga ma OGROMNĄ przewagę tutaj. Niestety jest niewiele elementów w których nie ma większej przewagi nad moimi umiejętnościami (i wiedzą), więc nie ma co się dziwić, że wynik jest prosty.

3) Kwestia zremisowania kilku partii to rezultat odpowiedniej pracy, nastawienia i maksymalnej koncentracji. Nie jest niemożliwe, ale wcale także nie jest proste, lekkie i przyjemne. Niemniej dla mnie sama MOŻLIWOŚĆ zagrania meczu z tak silnym zawodnikiem, to już ciekawa sprawa. Dziwie się nieco, że kolega zechciał ze mną zagrać wiedząc (i setki razy widząc), że odbiegamy od siebie poziomem znacznie. Tak czy inaczej na pewno będę miał dużo wniosków i informacji o swojej grze (i dyspozycji szachowej) dzięki rozegranym partiom w meczu.\

4) Nie zapominajmy, że Czaturang, to obecnie najsilniejszy aktywny forumowicz, więc nie dziwmy się, że będzie mnie młócił jak świeże zboże :D. Poza tym nasze podejścia do szachów są INNE, więc tutaj gra raczej pasjonat szachowy z silnym amatorem. Dla mnie szachy są odskocznią i pasją, więc nie przykładam tak dużej wagi do wyniku, przygotowania się, itd. Po prostu gram bo lubię, a to, że nie wszystkim podoba się jakość i styl moich parti... to inna bajka ;) :)

5) Myślę, że w szachy Fiszera miałbym dużo większe szanse. Dlatego jeśli się Czaturang zgodzi, to za 5-6 miesięcy rozegramy mecz składający się z tej samej liczby partii... ale właśnie w SF :). Niestety z tą czystością to chyba nie jest już tak różowo - z tego co pamiętam to najlepsi na świecie wypowiadali się o SF, że pewne pozycje znacznie faworyzują białe (jako stronę zaczynającą), czy też, że są po prostu wygrane. Niemniej z pewnością przyszłość leży tutaj, a i piękno także można stamtąd wydobywać. Szachy Fiszera (SF, S960) zawsze mnie urzekały - najbardziej zaś to, że przygotowanie debiutowe zawodnika nie jest wówczas kluczowe. Niemniej, aby była jasność: ZROZUMIENIE zasad debiutowych będzie także wychodziło w SF, zaś mechaniczne zakuwanie wariantów będzie niemal do minimum sprowadzone.

PS. Myślę, że gdyby kolega Eccon nieco się pokręcił i zaprosił do współpracy kilka osób (mam na myśli osoby pokroju IM i GM), to z pewnością mógłby (wspólnie z nimi) wydawać ciekawą publikację (chociażby szkoleniowo-testową) na przykład w wydawnictwie Penelopa. Aż żal, że większa społeczność szachowa nie ma dostępu do tak znacznej wiedzy kolegi Eccona.
demon_szybkosci

Postprzez ŁowcaAndroidów » 29 lip 2011, 15:22

Jakieś propozycje Demon co do terminu następnej partii?. Od połowy sierpnia jestem, nieosiągalny przez 2 tygodnie
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 579 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez demon_szybkosci » 29 lip 2011, 19:27

Jeśli dobrze pamiętam, to mieliśmy zacząć w połowie sierpnia. Pytanie czy do połowy chętnia jesteś osiągalny albo chętny. Od razu uprzedzam, że gram w lidze oraz Ślimaku i PiP-ie, więc nie zagram z Tobą więcej niż 1-2 partie na tydzień.

W takim razie czekam na twoją odpowiedź i ew. propozycje
demon_szybkosci

Postprzez rutra » 29 lip 2011, 20:30

demon_szybkosci napisał(a):Myślę, że w szachy Fiszera miałbym dużo większe szanse. Dlatego jeśli się Czaturang zgodzi, to za 5-6 miesięcy rozegramy mecz składający się z tej samej liczby partii... ale właśnie w SF :)

Hmm... ja SF traktuje jak taki odpoczynek od zwykłych szachów, jednak...

Czaturanga napisał(a):Tracicie chłopaki czas grając takie partie :)

Więc nie sądze by doszło do takiego wielkiego meczu jak mój z GM Chlewickim.

PS. Bardzo ładna analiza Eccona, oby takich więcej :>
rutra

Podziękował : 1698 razy
Otrzymał podziękowań: 2174 razy
Ranking: 1584

Postprzez ŁowcaAndroidów » 29 lip 2011, 21:35

@Artur nie napisałem tego gdyż jestem przeciwny SF (sam w nie nie gram ale nic do nich nie mam). Po prostu poziom Waszej partii był straszny. Dlatego jeśli chcesz się rozwijać to rób to z głową.
@Demon do 17 sierpnia mogę grać (1 partia tygodniowo wystarczy)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez rutra » 29 lip 2011, 21:38

A to chyba, że tak. Cóż nie zrozumiałem za dobrze pozycji początkowej i się zaczęły problemy w ?!debiucie?! myślę, że czas "zmarnowany" na SF nie wpłynie na moją gre w zwykłe szachy.
rutra

Podziękował : 1698 razy
Otrzymał podziękowań: 2174 razy
Ranking: 1584

Postprzez demon_szybkosci » 02 sie 2011, 15:33

Czaturanga napisał(a):Jakieś propozycje Demon co do terminu następnej partii?. Od połowy sierpnia jestem, nieosiągalny przez 2 tygodnie

Nie wiem gdzie jest twój wpis o naszej następnej partii we środę, niemniej dziś dowiedziałem się, że przeciwnik z ligii FICS nie może zagrać dziś tylko jutro. Dlatego we środę nie dam rady zagrać i wrzucam pytanie czy pasuje ci zagrać we czwartek między 22-23. Jeśli tak, to napisz o której. Przepraszam, ale nie przewidziałem, że gościowi w ostatniej chwili wypadnie meeting ;). Może jeszcze mnie po prostu nie zdążył rozpracować, więc chce dzień więcej :jupi: ;)
demon_szybkosci

Postprzez mol_ksiazkowy » 18 sie 2011, 21:48

chyba sezon ogórkowy wciaz trwa. ,moze z poczatkiem wrzesnia mecz "ruszy z miejsca" ...?!?
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez ŁowcaAndroidów » 18 sie 2011, 22:52

Po prostu nie mam czasu na tego ogórka Demona...
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez demon_szybkosci » 18 sie 2011, 23:13

Myślę, że dokończenie naszego meczu nie ma sensu. NIC z niego się nie nauczysz... tak jak i ja. Dlatego poddaję mecz. Nie ma co się oszukiwać, że jestem w stanie ci realny opór stawić bez SOLIDNEGO przygotowania.

Tak więc oficjalnie rezygnuję i gratuluję wygranej. Szkoda, że była lekka, szybka i łatwa... ale niestety jesteś zupełnie poza moim zasięgiem. Różni nas podejście do szachów, a reszta to tylko jego odzwierciedlenie. Przy okazji przepraszam też kibiców, którzy pewnie chcieli widzieć jak cię kroję na kawałki. Niestety trzeba zejść na ziemię. Kolega Ćwirek jest o 2-3 klasy silniejszy, więc walka byłaby nieciekawa oraz nie byłaby korzystna dla nikogo. Mam nadzieję, że dla wszystkich to jasne.

Pozdrawiam
demon_szybkosci

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 sie 2011, 12:22

Ja jestem gotowy do partii we wrześniu.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez barbara1570 » 19 sie 2011, 12:31

Czaturanga napisał(a):Ja jestem gotowy do partii we wrześniu.

Cwirek walczy w Rewalu... jest zgloszony...
Wiec mozemy zobaczyc jego ciekawe zagrywki...

-------------
barbara1570

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Ranking: 2100

Postprzez MaurycyHawran » 19 sie 2011, 12:35

PS. Demon gra silniej niż potrafi, więc mogą być wyjątkowe cuda. Zrobię wszystko, aby mecz wygrać - Maciej zgodził się, abym grał silniej niż jestem w stanie. Postaram się, aby o każdy remis musiał walczyć do gołego króla! Tym razem będzie to death match ;) :). Ostrzegam, że wówczas bywam nieobliczalny, więc z pewnością pojawią się różne głupawe spekulacje lub komentarze.

Myślę, że dokończenie naszego meczu nie ma sensu. NIC z niego się nie nauczysz... tak jak i ja. Dlatego poddaję mecz. Nie ma co się oszukiwać, że jestem w stanie ci realny opór stawić bez SOLIDNEGO przygotowania.

No cóż, typowy przykład na to, że z deklaracjami przedmeczowymi nie należy przesadzać. :/
Elo 1900, gram na 1600
MaurycyHawran

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: MaurycyHawran

Postprzez mol_ksiazkowy » 19 sie 2011, 12:54

hmmm a moze jednak dokonczyc mecz, skrocic go do 10 partii (stan obecny to 0:4 czy tak) ? Inaczej bedzie to kolejny niedokonczony mecz (jak z lk85 i misiek1994), wg mnie warto grac dalej! :o
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez ŁowcaAndroidów » 19 sie 2011, 14:06

Przerwa w meczu oczywiście z mojej winy (1,5 miesiąca poza domem). Jeśli boisz się grać Tomek lub po prostu się Tobie nie chce to OK. Ja jestem gotowy do walki od września :)
ŁowcaAndroidów
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turnieje i konkursy Forumowe