Meczyk Yeti - Marekpn

Moderator: kolokwium

Re: Meczyk Yeti - Marekpn

Postprzez krzysio » 09 maja 2014, 22:08

Podstawki robił i Marek, tyle że chyba trochę mniej. Sam nie wiem dlaczego taka ilość podstawek w tych forumowych meczach, z Rutrą też aż się roiło po obu stronach od podwałek materialnych. Niemniej i to jakaś nauczka dla Marka jest - ot są powody by zadańka taktyczne robić, teoria debiutowa swoją drogą, ogranie swoją, wiedza o grze pozycyjnej też ważna ale bez żmudnego treningu taktycznego daleko nie zajdzie, też widać konieczny jest ;)
krzysio

Podziękował : 328 razy
Otrzymał podziękowań: 1029 razy
Ranking: 0

Postprzez thinkerteacher » 09 maja 2014, 23:32

Dobrze Yeti, że nie masz konta na FICS, bo jako możliwy pogromca Marka musiałbym z Tobą wyrównać porachunki ;) :). Poza tym pamiętaj, że każda porażka z której wyciągnąłeś wnioski czyni cię silniejszym. Warto też wspomnieć, że przy tempie 15+10 zwykle wygrywa (mecz) ten, który potrafi grać nieco szybciej - a przede wszystkim rzadziej podstawiając materiał. Często bywa tak, że podstawki fałszują prawdziwy (oczekiwany) wynik meczu ;)
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8954 razy
Otrzymał podziękowań: 1209 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez yetit78 » 10 maja 2014, 14:07

Ciekawe że zawsze kiedy grałem białymi 1.e4 to po 1... c5 Marek przegrywał a po 1...e5 wygrywał. Kolejny zbieg okoliczności?

thinkerteacher napisał(a):Warto też wspomnieć, że przy tempie 15+10 zwykle wygrywa (mecz) ten, który potrafi grać nieco szybciej - a przede wszystkim rzadziej podstawiając materiał.

Z czasem było różnie - po jednej partii przegraliśmy czas, ja parę razy byłem w niedoczasie, za to później najczęściej obaj mieliśmy nadmiar czasu.

Co do debiutów to chyba oduczyłem Marka grania jednego czy dwóch wariantów, a Marek oduczył mnie gry 1.d4 - chociaż nie wiem na jak długo...
,,You must take your opponent into a deep, dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one. " Michaił Tal

Dobry szachista nie dąży do równowagi, lecz do asymetrycznych pozycji gdzie będzie mógł wykazać swoją wyższość.
yetit78

Podziękował : 1878 razy
Otrzymał podziękowań: 298 razy
Ranking: 0

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje i konkursy Forumowe