Ślimak 2019 - ja chcę więcej...

Moderator: kolokwium

Ślimak 2019 - ja chcę więcej...

Postprzez zimny_toster » 03 mar 2019, 19:21

Panie Sędzio, Organizatorzy, Koleżeństwo,

Ku mojemu zaskoczeniu turniej powoli dobiega końca. Fajnie się gra. Umawianie idzie bardzo sprawnie. Mało partii nie doszło do skutku. A grających dużo. Po tym wstępie mam pytanie. Skoro maszyna tak płynnie idzie to może wydłużymy jej pracę o 2 rundy? Przy prawie 30 uczestnikach ma to sens. W związku z tum moje pytania:

1. Czy jest to możliwe?
2. Co sądzi o tym orfanizator?
3. Czy pozostali uczestnicy zgodziliby się na takie rozwiązanie?
"Szachy przypominają życie, z tą różnicą, że w życiu myśląc, że jesteś królem, bywasz najczęściej pionkiem"
zimny_toster

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy
Ranking: 1800

Re: Ślimak 2019 - ja chcę więcej...

Postprzez Nataniel998 » 03 mar 2019, 20:22

Uważam że skoro umówiliśmy się na 7 rund to tyle powinno być rozegranych i ani więcej, ani mniej. Jeśli pozostaje dużo osób chętnych do gry to powinniśmy zorganizować kolejny turniej.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy
Nataniel998

Podziękował : 139 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy
Ranking: 1882

Postprzez Petro » 03 mar 2019, 21:23

Zgadzam się z Natanielem. Jak miało być 7 rund to niech tak zostanie.
Partia ma trzy fazy: w pierwszej ma się nadzieję, że stoi się lepiej, w drugiej wierzy się, że pozycja jest lepsza, w trzeciej widzi się, że pozycja jest przegrana.-Ksawery Tartakower
Petro

Podziękował : 67 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: Petro22

Postprzez Titrant » 03 mar 2019, 23:28

Ślimak 2019 przewidziany jest na 7 rund - na tyle się umówiliśmy, taki jest zapis w regulaminie, tego się trzymamy i tak zostanie. Nie byłoby w porządku teraz zmieniać liczbę rund.

Ale na Ślimaku szachowe rozgrywki się nie kończą ;-). Dla tych, którym nadal mało jest gry (@toster ;-) ) ciekawą opcją mogą być rozgrywki ligowe na FICS (warto pytać thinkera - on powinien wiedzieć coś więcej) lub - dla szukających gry w forumowym gronie - można próbować umówić się na indywidualne mecze (tutaj też można zapytać thinkera ;-) ). Kolejną opcją może być następny turniej, może jakaś kołówka, czemu nie.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 136 razy
Otrzymał podziękowań: 223 razy
Ranking: 1000

Postprzez thinkerteacher » 04 mar 2019, 02:51

Ja odnośnie FICS za wiele się nie wypowiem, bo od praktycznie już od roku nie grywam tam. Z tego co wiem to kolega Rutra jeszcze tam grywa partie ligowe (FICS TeamLeague).

Natomiast co do kolejnych rozgrywek, to pomysł ciekawy. Ja jednak odpadam, bo dla mnie trochę za długo to się przeciąga (miałem nadzieję, że wszystkie rundy zostaną rozegrane najpóźniej do marca). Jednak ci, którzy wyrażą taką wolę i chęć, mogą stworzyć nowy wątek i dograć kolejne (i być może zaległe?!) partie.

Na pewno warto po zakończeniu tej edycji turnieju (7 rund) podyskutować o tym co było fajne, a co można byłoby ulepszyć. Dzięki temu jest szansa, że kolejne rozgrywki przyciągną większą liczbę uczestników, a przede wszystkim dadzą większą radość tym, którzy w nich uczestniczyli ;) :).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8866 razy
Otrzymał podziękowań: 1203 razy
FICS: NokiaTwenty

Postprzez Titrant » 04 mar 2019, 20:35

thinkerteacher napisał(a):Na pewno warto po zakończeniu tej edycji turnieju (7 rund) podyskutować o tym co było fajne, a co można byłoby ulepszyć. Dzięki temu jest szansa, że kolejne rozgrywki przyciągną większą liczbę uczestników, a przede wszystkim dadzą większą radość tym, którzy w nich uczestniczyli ;) :).

Jest taki plan. Też uważam, że to bardzo dobra rzecz ;-).
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 136 razy
Otrzymał podziękowań: 223 razy

Powrót do Turnieje i konkursy Forumowe