www.lichess.org

Moderator: redjok

Re: www.lichess.org

Postprzez BAROL » 26 mar 2019, 17:50

BAROL napisał(a):Niby wszystko tu (na lichess) jest ok, podoba mi się wiele rzeczy, ale jest jeszcze jednen problem, który ktoś wcześniej już sygnalizował, a którego nigdy nigdzie indziej nie miałem. Jestem na lichess krótko, a już dwa razy natrafiłem na sytuację, że nagle, mimo ruchów wykonywanych błyskawicznie, zegary stają, mija jakieś np 20 sek, zegary ruszają i się okazuje, że tylko mnie odjęto te ok 20 sek. I od razu zaznaczam, że z moim łączem jest cały czas ok - kontrolowałem non stop. Za pierwszym razem tylko dlatego przegrałem z przewagą (na czas - grając szybciej!), za drugim,(kiedy indziej i z kim innym) widząc co się święci, w lepszej pozycji zaproponowałem remis i - na szczęście - przeciwnik wspaniałomyślnie się zgodził.
Jeśli tak miałoby bywać dalej, no to jednak lipa, Panie i Panowie...

Naprawdę nikt z Was nie miewa podobnego problemu? Ja od tamtego czasu miałem jeszcze go parę razy, również dziś... T_T
BAROL

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: szachrajos

Postprzez Hipek » 27 mar 2019, 13:00

Ani razu, ani z telefonu, ani z przeglądarki...
Obrazek
Hipek

Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 260 razy
Ranking: 0

Postprzez Kaczmar » 27 mar 2019, 17:53

Na 37 rozegranych tam partii ani razu mnie nie rozłączyło i ani razu nie miałem problemu z zegarem.
Kaczmar

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
FICS: Kaczmar

Postprzez Grem » 27 mar 2019, 18:30

Trafiła mi się raz taka sytuacja było to w partii z Zimnym_Tosterem, rozłączyło i dopiero po pewnym czasie to zauważyłem, może być spowodowane chwilową przerwą lub jakimś zakłóceniem na łączu, czasem nie zależną od nas, gorzej jak całkowicie wywali, ja musiałem restartować aż połączenie z internetem, kłopot bo rozprasza.
Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi - Napoleon Bonaparte
Grem

Podziękował : 129 razy
Otrzymał podziękowań: 239 razy
kurnik.pl: Gremar64
FICS: Gremar

Postprzez BAROL » 27 mar 2019, 18:37

Ok, ale ja niby cały czas kontrolowałem sytuację, po latach gry na kurniku mam doświadczenie w tych sprawach. Zresztą na Chess Tempo też mnie nie raz rozłączało. Ale tu jest cosik inaczej, na innych zasadach. Tak jak pisałem, to później przeważnie tak już leci do konca gry - ubywa mi przy każdym ruchu te ok 20 sek.
Zresztą dwa razy w takiej sytuacji próbowałem eksperymentalnie ponownego łączenia - raz była poprawa, a raz pozostało bez zmian.
BAROL

Postprzez Kaczmar » 28 mar 2019, 10:00

Proponuję nagrać to co się dzieje wrzucić na dysk google, a link wraz z opisem wrzucić na forum lichess (tam gdzie się zgłasza błędy).
Kaczmar

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 299 razy
FICS: Kaczmar

Postprzez BAROL » 28 mar 2019, 11:21

Na szczęscie są inne podobne miejsca. Jak dla mnie mniejszy kłopot grać gdzie indziej, a na lichess najwyżej zadanka sobie popykać.
BAROL

Postprzez Titrant » 11 maja 2019, 23:30

Jak Wam się podoba Lichess w nowej odsłonie? Mnie nie bardzo. Wcześniej bardzo prosta, przejrzysta strona, teraz taka... "grubo ciosana". I pojawiło się trochę niedociągnięć. Czy Wam też nie wyświetla się zapis partii będący dawniej po prawej stronie szachownicy?
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Otrzymał podziękowań: 202 razy
Ranking: 1000

Postprzez oniek » 12 maja 2019, 13:19

Titrant napisał(a):Jak Wam się podoba Lichess w nowej odsłonie? Mnie nie bardzo. Wcześniej bardzo prosta, przejrzysta strona, teraz taka... "grubo ciosana". I pojawiło się trochę niedociągnięć. Czy Wam też nie wyświetla się zapis partii będący dawniej po prawej stronie szachownicy?

Wejdź w ustawienia-widok partii.

Zmiany ogólnie chyba na plus.Dodali np opcję zmniejszania(powiększania) szachownicy w każdym momencie gry , minusem jest nieco za duże powiększenie ikon.
oniek

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy
Ranking: 2200

Postprzez Titrant » 23 maja 2019, 20:49

oniek napisał(a):
Titrant napisał(a):Jak Wam się podoba Lichess w nowej odsłonie? Mnie nie bardzo. Wcześniej bardzo prosta, przejrzysta strona, teraz taka... "grubo ciosana". I pojawiło się trochę niedociągnięć. Czy Wam też nie wyświetla się zapis partii będący dawniej po prawej stronie szachownicy?

Wejdź w ustawienia-widok partii.

To nie jest kwestia ustawień - zapis mam zawsze widoczny. Prawdopodobnie na moim sprzęcie ten zapis już mi się nie wyświetli.
A czy Wam też kasuje wszystkie ciasteczka po wylogowaniu? Np. po wylogowaniu anulowane są moje ustawienia tła czy szachownicy. Tak jest już od dobrych kilku miesięcy.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Otrzymał podziękowań: 202 razy
Ranking: 1000

Poprzednia strona

Powrót do Kafejki szachowe