PLAYCHESS www.playchess.com

Moderator: redjok

Re: PLAYCHESS www.playchess.com

Postprzez Yaroo » 05 lut 2012, 23:22

Po wizycie na playchess chce mi się wyć! o_O Nie rozumiem co się dzieje! W trakcie partii nagle stop. Przeciwnik mysli i mysli - ma prawo oczywiście, ale po połowie czasu czuję, że coś jest nie tak. Pinguję do niego - ok. Klikam "Połącz ponownie" - pokazuje mi raz, że połączenie zostało przywrócone, raz że wszystko jest ok - że połączenie z serwerem jest. Mija 10 minut, przeciwnika czas spada do zera, po chwili wynik 1:0 dla mnie... a w statystykach - UWAGA - przegrałem i ranking leci w dół o 50 oczek! No szlag mnie za chwilę trafi! Przegrałem tak 5 partii pod rząd!!! Jak tak ma to wyglądać, to pie$%@#$^% playchess!! Może ktoś pomóc?
Yaroo

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Ranking: 1800
FICS: Yaroo

Postprzez Początkujący » 05 maja 2012, 18:07

Ostatnio się bardzo zawiodłem. Miałem fritza miesięcznego z allegro (prawdopodobnie biedronkowego) - było to konto Premium. Aby sobie przedłużyć konto na rok zakupiłem shreddera 11. Okazuje się że dostęp do playchess jest roczny ale nie jest to konto premium. Podobnie jest prawdopodobnie z fritzem 11, który oferuje dostęp roczny (prawdopodobnie nie premium). Trzeba uważać i patrzeć czy jest to dostęp Premium. Niestety panowie z chessbase się wycwanili i oferują dostęp premium tylko przez 6 miesięcy (np. z takim fritzem 13). Porażka - nie można oglądać komentowanych partii.
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy
Ranking: 0

Postprzez Daniel » 05 maja 2012, 22:07

We Fritzu 13 jest roczny dostęp Premium do Playchess.
Daniel

Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 341 razy

Postprzez Początkujący » 06 maja 2012, 01:46

W takim razie są dwie wersje - bo tańsza daje dostęp premium tylko na 6 miesięcy.
Początkujący

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Postprzez Znowutosamo » 28 lip 2012, 17:38

Nie wie ktoś jak "mniej więcej" przekłada się ranking klasycznego tempa na playchess'ie na reala (nie carrefour'a ani geant'a :) )?
Michał, It will be legen - wait for it - dary
Znowutosamo

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: ZnowuToSamo
FICS: AgainTheSame

Postprzez krzysio » 07 gru 2012, 17:13

Potrzebuję dwa konta na playchess dla dzieciaków (grają na kurniku ale brakuje mi co nieco w kurnikowych grach), jak to najprościej zrobić? Kupić 2 szt Fritza 11 po ok 20-30 zł czy jakoś inaczej?
krzysio

Podziękował : 328 razy
Otrzymał podziękowań: 1029 razy

Postprzez biniek » 07 gru 2012, 19:09

Na playchess.com jest dostępna darmowa aplikacja umożliwiająca granie na serwerze.
http://www.chessbase.com/download/index.asp
biniek

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy
kurnik.pl: biniek
FICS: biniek

Postprzez krzysio » 07 gru 2012, 20:11

Funkcjonalność takiego konta będzie podobna jak z Fritza czy będzie mocno ograniczona? Generalnie to nie jakiś specjalny problem wydać te 20-30 zł za Fritza, zastanawiam się tylko czy muszę mieć dwie licencje. Chłopcy na jednym koncie grali nie będą (tłukli by się o to który statystyki psuje) a na kurniku kilka razy mi się trafiło że jakiś cham mięsem rzucał im na priv, dwa to zapis partii gdzie mam podane odstępy czasowe między ruchami mocno ułatwiłby analizę partii.

Gdyby była możliwość pełnej funkcjonalności dwóch kont na playchess z jednej licencji Fritza to byłbym najbardziej zadowolony.
krzysio

Postprzez biniek » 07 gru 2012, 20:47

Tak dla porządku zapytam czy znasz ten serwer http://www.freechess.org/ :) i ten program http://www.babaschess.net/
biniek

Podziękował : 112 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy
kurnik.pl: biniek
FICS: biniek

Postprzez Tomaszachista » 07 gru 2012, 20:59

'' a na kurniku kilka razy mi się trafiło że jakiś cham mięsem rzucał im na priv''
prywatne rozmowy można zablokować , chociaż zawsze mogą ''rzucać mięsem'' podczas lub po partii ..
Tomaszachista

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez krzysio » 07 gru 2012, 21:07

biniek napisał(a):Tak dla porządku zapytam czy znasz ten serwer http://www.freechess.org/ :) i ten program http://www.babaschess.net/

Nie znam, na Playchess ma konto ich trener i dlatego tutaj bym wolał, miałby prosty dostęp do podglądania tego co robią, on nie musiałby niczego się douczać, niczego dodatkowo instalować, miałby loginy i mógłby jakoś nadzorować to co robią, tak mam na kurniku.

A mięsem rzucali w czasie gry, albo rywal albo wchodził ktoś na stolik i puszczał wiązankę, mnie staremu to różnicy by nie robiło, dzieciom wolałbym takich numerów oszczędzać, by nie pytały mnie co im tam napisano i dlaczego.

ps
O FICS wiem tylko tyle ze mocno go tutaj polecacie i że ponoć fajny, kłopot w tym że musiałbym i ich trenera na ten serwer przestawić ;)
krzysio

Postprzez kocur » 07 gru 2012, 21:13

Na FICS po prostu wszyscy grają. I wszystko jest za darmo.
kocur

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 177 razy

Postprzez thinkerteacher » 08 gru 2012, 01:16

Tu bym dodał pewną informację:... (grają) wszyscy (amatorzy i silni amatorzy) do poziomu silnego KM i średniego FM ;) :). Tak więc to najlepszy na świecie DARMOWY serwer do gry w szachy dla zawodników od 800 do 2300 :). Potem można już śmiało szukać przeciwników na profesjonalnych serwerach dla zawodowców - chociażby takie jak: Playchess, ICC czy też WCN.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8648 razy
Otrzymał podziękowań: 1175 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez adse » 08 gru 2012, 21:13

To Playchess jest dla zawodowców?:) Słyszałem od amatorów, że tam grają i im się podoba.
Na FICS często gubi się połączenie. Ciekawe, czy na serwerach dla zawodowców też.
adse

Podziękował : 69 razy
Otrzymał podziękowań: 506 razy

Postprzez thinkerteacher » 08 gru 2012, 21:33

Tak, Playchess jest jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc dla zawodowców (podobnie jak ICC czy temu podobne). Oczywiście są także i amatorzy, niemniej to nie musi oznaczać, że obok nich nie mogą grać gracze kalibru FM, IM czy GM (ew. SGM). FICS jest niestety bardzo słaby jeśli chodzi o jakość połączeń, ale nie ma co porównywać serwera Playchess (pewnie 100 silniejszy/wydajniejszy/bardziej kosztowny) od tego na FICS. Mnie się bardziej podoba FICS, co nie znaczy, że Playchess jest słaby. To tak jakby porównywać Mercedesa do Opla - zależy kto w jakim stopniu wykorzystuje dane możliwości i czego oczekuje od danego produktu/usługi.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8648 razy
Otrzymał podziękowań: 1175 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kafejki szachowe