trening online przez lichess.org

Moderator: redjok

trening online przez lichess.org

Postprzez AuroraBorealis » 22 mar 2019, 10:46

czy ktos z Was probowal w ten sposob uczyc innych? Jak to dziala? czy lichess ma jakies specjalne narzedzia dla trenerow?
AuroraBorealis

Podziękował : 174 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy
Ranking: 2120

Re: trening online przez lichess.org

Postprzez BAROL » 22 mar 2019, 11:46

Ćwiczenia na lichess, czy może jeszcze lepiej na Chess Tempo to może bardziej jako pracę domową? Nie wiem, przykładowo 5 zadań dziennie kombinacji (na odpowiednim poziome, albo konkretne motywy) + te ustawowe dwie końcówki na dobę (chyba, że wersja płatna, to więcej...) + gra z rywalem o odpowiednim rankingu, w dosotosowanym do potrzeb tempie i określonych wariantach debiutowych....itp ?!
Wszystko odpowiednio dopasowane do wieku i poziomu ucznia ?!...
BAROL

Podziękował : 382 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: szachrajos

Postprzez AuroraBorealis » 22 mar 2019, 12:20

Nie o to mi chodzi. Ćwiczę z uczniem przez Skype i widzi mój ekran, ale SKYPE jest zawodne. Chcę, żeby mógł ze mną oglądać szachownicę z analizą na lichess. Dzwięk jakoś ogarnie skype
AuroraBorealis

Podziękował : 174 razy
Otrzymał podziękowań: 417 razy
Ranking: 2120

Postprzez gm2701 » 22 mar 2019, 21:19

nauka=>study(lichess.org/study)=>new study(czarny plusik na zielonym tle)=>start=>tam gdzie masz member i chapter(lewa strona pod lichess.org przechodzisz do zakładki member +add member i wpisujesz nick ucznia na lichess=>dodajesz mu statut "contributor" i możecie już wspólnie analizować.

ps. jakby coś niezrozumiałe to mogę screeny porobić z poszczególnych etapów.
każdy ma takie chwile,
że w duszy deszcz pada(...)
gm2701

Podziękował : 77 razy
Otrzymał podziękowań: 306 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: mastermind
FICS: lodziarz

Postprzez Titrant » 22 mar 2019, 21:36

AuroraBorealis napisał(a):czy lichess ma jakies specjalne narzedzia dla trenerow?

Możesz wybrać takie ustawienie, że Ty i Twój uczeń będziecie mieli tą samą pozycję na desce (synchronicznie) albo uczeń będzie mógł zgadywać kolejne ruchy w danych pozycjach (nie będzie widział kolejnych posunięć). Oczywiście strzałki i komentarze to standardowo - wszystko zapisuje się na serwerze. Szukaj w opcji Study.

Masz też możliwość wyłączyć uczniowi możliwość przesuwania bierek lub pozwolić mu na dodawanie ruchów, strzałek, komentarzy itp.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 124 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Ranking: 1000

Powrót do Kafejki szachowe