ARCYMISTRZ SZACHOWY JAN-KRZYSZTOF DUDA I TOMASZ SMOKOWSKI

Moderator: redjok

ARCYMISTRZ SZACHOWY JAN-KRZYSZTOF DUDA I TOMASZ SMOKOWSKI

Postprzez vilano » 08 sty 2021, 20:41

ARCYMISTRZ SZACHOWY JAN-KRZYSZTOF DUDA I TOMASZ SMOKOWSKI - HEJT PARK #116
https://youtu.be/18mF8MHxUzk
vilano

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy
Ranking: 0

Re: ARCYMISTRZ SZACHOWY JAN-KRZYSZTOF DUDA I TOMASZ SMOKOWSK

Postprzez redjok » 10 sty 2021, 02:03

Oglądałem, JKD robi więcej w Polsce dla popularyzacji szachów niż ktokolwiek inny. Szacunek
redjok
Administrator

Podziękował : 579 razy
Otrzymał podziękowań: 774 razy
FICS: redjok

Postprzez LegendarnyAfrajox » 12 sty 2021, 19:08

@redjok w mojej opinii jest jeden streamer który ostatnio kręci wielkie wyświetlenia i popularyzuje grę w szachy
future gm
LegendarnyAfrajox

Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Ranking: 1385

Postprzez bosik1999 » 12 sty 2021, 21:23

kolokwium napisał(a):
LegendarnyAfrajox napisał(a):@redjok w mojej opinii jest jeden streamer który ostatnio kręci wielkie wyświetlenia i popularyzuje grę w szachy

Ten "kulturalny"? :>

Kulturalny streaming nie działa. Wcześniej też mieliśmy streamerów szachowych. Grzecznych, kulturalnych, merytorycznych, ale bez realnej widowni. Nie bez powodu tacy, a nie inni ludzie "kręcą liczby". Swego czasu osoba, która zna się na strumieniowaniu gier powiedziała, że aby zbudować widownię, albo trzeba być absolutnie wybitnym (Hikaru Nakamura), albo robić tzw. dymy i swoim humorem, obrazowymi metaforami czy emocjami ubogacać stream (Bartek aka xnxxtentacionpl, zresztą swego czasu aktywny członek tego forum). Można się jedynie cieszyć, bo to realnie popularyzuje królewską grę. Ludzie, którzy nigdy w szachy by nie zagrali teraz znają zasady, może kupią deskę, albo kupią swojemu dziecku. Uważam, że trzeba kibicować, niezależnie czy trafia to w nasze gusta czy nie.
bosik1999

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy
Ranking: 1386
kurnik.pl: wiktorboss
FICS: miedziak

Postprzez redjok » 13 sty 2021, 23:55

LegendarnyAfrajox napisał(a):@redjok w mojej opinii jest jeden streamer który ostatnio kręci wielkie wyświetlenia i popularyzuje grę w szachy

Prawda, wyraziłem się nieprecyzyjnie używając skrótu myślowego bo na myśli miałem tych którzy popularyzować mają z urzędu tj czołowi szachiści + działacze (oczywiście o tych działaczach górnopółkowych myślę)

Streaming i jutuberyzm traktuję jako zabawę lub prywatę
redjok
Administrator

Podziękował : 579 razy
Otrzymał podziękowań: 774 razy
FICS: redjok

Postprzez Titrant » 01 kwi 2021, 14:41

bosik1999 napisał(a):
kolokwium napisał(a):Ten "kulturalny"? :>

Kulturalny streaming nie działa. Wcześniej też mieliśmy streamerów szachowych. Grzecznych, kulturalnych, merytorycznych, ale bez realnej widowni. Nie bez powodu tacy, a nie inni ludzie "kręcą liczby".

Jest w tym wszystkim jeszcze druga strona tego medalu - że ludzie, którzy to oglądają, zaczną to naśladować i może nam wyrosnąć spora grupa "nieprzyjemnych" szachistów. Dzisiaj niestety zbyt wielką wagę przywiązuje się do cyferek, jakby one rzeczywiście stanowiły prawdziwą wartość i niezbyt ceni się prawdziwą jakość. Bo zawsze lepsza jest "masówka".
Chamstwo łatwo się sprzedaje (patrz np. FAME MMA), ale za jakiś czas to wychodzi bokiem.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 183 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy
Ranking: 1000

Postprzez Titrant » 19 lip 2021, 16:06

vilano napisał(a):ARCYMISTRZ SZACHOWY JAN-KRZYSZTOF DUDA I TOMASZ SMOKOWSKI - HEJT PARK #116
https://youtu.be/18mF8MHxUzk

Warto również dodać, że, chwilę przed tym Hejt parkiem, obaj panowie mieli bardzo obszerną rozmowę w "Moim pierwszym razie" na Kanale Sportowym.
viewtopic.php?p=116082#p116082
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 183 razy
Otrzymał podziękowań: 327 razy
Ranking: 1000

Powrót do Filmy szachowe