Szachowe sny

Moderator: kolokwium

Re: Szachowe sny

Postprzez rutra » 15 cze 2012, 12:12

Ostatnio śniło mi się, że oglądam nagranie z jednego turnieju szachowego, w którym brałem udział. Nagrywana jest moja partia. Wówczas była końcówka K+S vs K+W+p i proponowałem przeciwnikowi remis. Nie zgodził się, a zaraz czas mu się skończył, jednak sędzia wpisał 1/2 mimo moich argumentów, że miałem siłe matującą i nawet pokazałem, że mata można dać teoretycznie. Śniło mi się jak na nagraniu widziałem mój uśmiech po wygranej, ale musiałem przeciwnikowi wytłumaczyć, że wygrałem, a potem przyszedł sędzia i wszystko popsuł.
rutra

Podziękował : 1689 razy
Otrzymał podziękowań: 2153 razy
Ranking: 1584

Postprzez Daniel » 15 cze 2012, 12:27

A to sytuacja, która miała miejsce w rzeczywistości i się przyśniła, czy fikcja ? ;)
Daniel

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Postprzez rutra » 15 cze 2012, 12:31

Sytuacja miała miejsce w rzeczywistości jakiś rok-dwa lata temu, a przyśniło mi się, że oglądałem film, w którym ta sytuacja była nagrana :D a to już fikcja, bo turniej nie był nagrywany.
rutra

Postprzez Tomaszachista » 15 sty 2013, 01:15

Jakiś czas temu grałem z Radosławem Wojtaszkiem i o ile dobrze pamiętam miałem przewagę piona i lepszą pozycję ..
No i się obudziłem :)
Tomaszachista

Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Ranking: 0

Postprzez mari66 » 25 mar 2013, 12:44

Ale macie sny, ale dobrze, bo coś się dzieje, ja śpię mocno i nigdy niczego nie pamietam :)
Czas jest wszystkim.
mari66

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez rutra » 11 lip 2013, 17:39

A mi się dzisiaj śniło, że w samochodzie się hamulce popsuły i musiałem na siłę wszystkich wyprzedzać, samochód w porę się zatrzymał. Nie myślałem o tym bezpośrednio przed snem, ale wcześniej jadąc samochodem w terenie niezabudowanym tak się zastanawiałem co bym zrobił jakby samochody przede mną z jakiegoś powodu się zatrzymały, a z przeciwka by coś jechało, mi zaś popsułyby się hamulce. No i trochę jak mi się to śniło to się przestraszyłem, ale na szczęście to był tylko sen.
rutra

Postprzez kolokwium » 11 lip 2013, 18:25

Czytając opowieść ze snu, mam wrażenie, jakbym poznawał wrażenia z turnieju w Rudniku.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2252 razy
Otrzymał podziękowań: 2381 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez chlewicki » 18 lip 2013, 10:12

Ciekawy sen.

Z szachowym pozdrowieniem,
Grześ
"Jeśli chcesz zniszczyć człowieka, naucz go grać w szachy." - O. Wilde
Mnie, mimo krótkiej znajomości, zniszczyły życie. Jednak kocham je - nie ma prawdziwszego uczucia.
chlewicki

Podziękował : 441 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy
Ranking: 1800

Postprzez szachista070 » 11 sie 2013, 21:03

Mi kilka dni temu śnił się diagram szachowy, i to chyba całkiem sensowny!, jak przeszukam szafki to postaram się go tu wkleić (specjalnie go zapisałem, białe zaczynają i wygrywają, wspaniały zugzwang :D )
szachista070

Podziękował : 99 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy

Postprzez ŁowcaAndroidów » 12 sie 2013, 10:22

Mi się szachy nie śnią, za to śnią mi się szachistki :)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 559 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez Malineczka » 13 sie 2013, 12:19

To fajne masz sny ;) W takim razie może mnie będą się śnili szachiści :)
Opinie boram- dzięki nim dowiesz się wszystkiego o boram.
Malineczka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez rutra » 05 paź 2013, 14:54

W dniu dzisiejszym miałem dwa sny. Jeden z nich był związany z szachami. W śnie pomieszały mi się 3 turnieje, w których planuję wziąć udział - IV liga, turniej w Biłgoraju i Cracovia.

Śniło mi się, że 7 października odbędzie się turniej szachowy w Biłgoraju. Pojechałem na ten turniej i rozmawiałem z osobami, z mojego klubu. Okazało się, że pierwszy zjazd IV ligi odbył się dzień wcześniej, a ja nie mogłem przyjechać i ostatecznie w klubie grało tylko 2 zawodników i musieliśmy przegrywać walkowerem. Kiedy szedłem się zapisać na turniej dostałem długopis i listę. Początkowo chciałem się zapisać do grupy C, ostatecznie zapisałem się do B. Kiedy się zapisywałem pewien chłopak (od strony gospodarzy) potrzebował długopisu i powiedział "niech ten koleś wreszcie skończy" a ja jako, że mam długie nazwisko musiałem trochę pokombinować, żeby się zmieścić w wyznaczonej rubryce na nazwisko i imię, jednak tak mnie zdenerwowało to poganianie przez młodszego, że rzuciłem długopisem i nakrzyczałem na niego. Później przeprosiłem za swoje zachowanie.

Turniej w Biłgoraju odbędzie się za niecałe 2 tygodnie, a nie pojutrze. 1. zjazd IV ligi za tydzień, a nie jutro. W śnie zapisywałem się do grupy B, bo tak planuję grać w Cracovii, w Biłgoraju są dwie grupy, z czego ja mogę grać tylko w A.

Jak ja lubię moje sny :lol2:
Odnośnie drugiego snu, ktoś mi mówił, że w Niemczech na autostradzie nie ma maksymalnej dozwolonej prędkości, jednak jak ktoś jedzie 800km/h to co 600 metrów jest policja i może go zatrzymać i zabrać prawo jazdy. :lol2:
rutra

Postprzez thinkerteacher » 05 paź 2013, 15:28

Mnie się śniło Arturze, że zaczynasz trenować i po 2-3 latach robisz jedynkę. We śnie krzyczałeś coś, że taka praca szachowa jest nieludzka, bo wymaga poświęcenia, wytrwałości oraz samozaparcia. Do tego także broniłeś się rekami i nogami, gdy twój trener (nazwiska nie pamiętam) powiedział ci, abyś stopniowo grywał coraz dłuższe partie, aż dasz radę "wysiedzieć" w czasie turnieju każdą partię nawet do 3 godzin. Do tego stale ci powtarzał, abyś w momentach w których pozycja wydaje ci się wyjątkowo łatwa - sprawdzał jakie niespodzianki, kryje w sobie.

A! I na koniec powtarzał ci (ty dziwnie na niego patrzyłeś), abyś sprawdzał KAŻDY ruch przed jego wykonaniem na szachownicy (pod kątem tego czy nie jest to podstawka, albo czy w prosty sposób po nim nie dostajesz dużo gorszej pozycji).

Potem obudziłem się... i zobaczyłem, że wszystko wróćiło do normalności! Kurczę, to chyba jakiś koszmar był! Uffff!
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8700 razy
Otrzymał podziękowań: 1185 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez rutra » 01 gru 2013, 14:04

Dzisiejszy sen był bardzo dziwny.

Wczoraj miałem wziąć udział w turnieju w Częstochowie. Wszystko było zaplanowane, znalazł się kierowca. Jednak po godzinie 2 w nocy dostałem smsa, że z powodu stłuczki z wyjazdu nic nie wyjdzie. Zacząłem szukać połączeń komunikacją miejską. Myślałem o przesiadce w Katowicach, jednak zawsze istniało ryzyko, że będą jakieś opóźnienia i nie zdążę się przesiąść. Ostatecznie zrezygnowałem i nie pojechałem.

Jeśli chodzi o sen, to śniło mi się, że grałem w Rudniku turniej klasyczny. Pewnego razu chciałem się wybrać na turniej do Częstochowy, a tym samym nie zagrać w jednej rundzie na klasycznym. Zapomniałem zgłosić sędziemu, aby mnie wycofał z kojarzeń. Na planowany turniej nie pojechałem, ale zupełnie zapomniałem o rundzie w turnieju klasycznym. Kiedy przyjechałem na rundę została mi tylko minuta przy tempie P'90. Zacząłem więc szybko grać, wykonywać ruchy od ręki. Kiedy zostały mi 4 sekundy przeciwnik uniemożliwił mi przełączenie zegara, gdy wykonałem ruch. Chciałem zgłosić ten fakt sędziemu, aby mi dodał 2 minuty, za próbę oszustwa ze strony rywala, abym zdążył zamatować przeciwnika, niestety sędziego nie było na sali. Organizator poprosił jednego trenera, aby rozpatrzył reklamacje, jednak ja zaprotestowałem, gdyż ten trener był trenerem mojego przeciwnika. Później się obudziłem.
rutra

Postprzez kolokwium » 01 gru 2013, 15:06

rutra napisał(a):zaprotestowałem, gdyż ten trener był trenerem mojego przeciwnika

Gdzieś, kiedyś pisałem o zaufaniu, i pisałem nie tak dawno...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2252 razy
Otrzymał podziękowań: 2381 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hydepark