Moja propozycja reaktywacji forum

Moderator: mrozik

Moja propozycja reaktywacji forum

Postprzez Silence » 15 mar 2009, 13:28

Witam, chciałbym przedstawić mój "pakiet reform" ;D (nie miało zaczynać się tak oficjalnie ;) )

1. Zmiana stylu na forum. - moim zdaniem to priorytet. Forum nie zachęca aż tak bardzo grafiką. Proponuję zmienić na ten oto styl: http://twojestyle.pl/demo1125/index.php?s=55 - Saphic. Jest bardzo ładny, prosty i przejrzysty.

2. Doinstalowanie nowych modyfikacji z forum phpbb by przemo (www.przemo.org), - można by trochę "przebajerować forum" ale nie za bardzo. Moim zdaniem przydałaby się tabelka z najpopularniejszymi tematami (Last Popular Topics), Zliczanie użytkowników którzy byli w ostatnich 24h na forum (tu akurat mamy się czym pochwalić jako forum)

3. Grupa "Problemiści" - nie wiem jak to się powinno nazywać, ale chodzi mi o grupę, która będzie codziennie dodawać po kilka zadań (oczywiście w miarę możliwości, wystarczy nawet 1-3 dziennie).

4. Lepsza reklama - ja mógłbym zająć się reklamowaniem forum, mianowicie dodawaniem forum do toplist, wymienianie się linkami z serwisami szachowymi i reklamowaniem wszędzie gdzie się da. Musiałbym tylko mieć uprawnienia J. Admina aby móc dodawać linki w stopce.

To tyle, jak mi się coś przypomni to napiszę.
Jak już napisałem, priorytetem jest zmiana stylu, bo wtedy będzie można ruszyć z reklamą. :)
Silence

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Vujek1991 » 15 mar 2009, 14:35

Silence, Twoje pomysły są dobre, z wyjątkiem pierwszego. Może to kwestia gustu, ale obecny styl forum podoba mi się i jest moim zdaniem lepszy od tego który zaproponowałeś. Pamiętam jeszcze ten stary, okropny wygląd forum. Teraz jest dobrze.
Vujek1991

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: vujek1991

Postprzez mattihau » 15 mar 2009, 14:42

Jestem wstanie się zgodzić tylko z ostatnim punktem... reszta jest chybiona...

żeby coś naprawiać trzeba zdiagnozować problem! a naszym problemem jest brak chętnych do dyskusji a także brak moderatorów dyskusji którzy by regularnie podrzucali temat i się w nim wypowiadali!
Zapraszam na stronę Użyteczna Informatyka - Szkolenia - Pakiet Office Excel, Word, Power Point i Outlook. Szkolenia w Krakowie.
mattihau
Zasłużony

Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez Vujek1991 » 15 mar 2009, 14:56

Silence napisał(a):3. Grupa "Problemiści" - nie wiem jak to się powinno nazywać, ale chodzi mi o grupę, która będzie codziennie dodawać po kilka zadań (oczywiście w miarę możliwości, wystarczy nawet 1-3 dziennie).

Do tego wystarczy osoba chętna, która ma czas wejść przynajmniej raz dziennie na forum i ma źródła, z których może czerpać zadania. Mogę się tym zająć, zakupiłem parę tygodni temu książkę Jerzego Konikowskiego "Zagraj jak arcymistrz". Jest tam 256 zadań. Zadania są na dosyć wysokim poziomie, nie są to dwu czy trzychodówki. Są to konkretne pozycje z partii arcymistrzów, napisane czy ruch białych czy ruch czarnych, i trzeba odnaleźć najlepszy z możliwych ruchów i idące za nim kombinacje doprowadzające do mata lub znacznej przewagi materialnej czy pozycyjnej.

Myślę, że nawet jedno takie zadanie dziennie byłoby dobre. No i w takim dziale każdy też mógłby czasem dorzucać swoje zadania, z innych źródeł czy nawet wymyślone przez siebie.
Vujek1991

Postprzez Vujek1991 » 15 mar 2009, 15:20

Tak, to prawda. Ale jak na razie jest tam dosyć cicho. Dopiero, jak Silence poruszył między innymi ten temat pomyślałem, że skoro mam odpowiednie materiały to mógłbym się zająć rozruszaniem tego działu.

A tak tak przy okazji, takie zadania chyba bardziej pasują do działu "Kombinacje"?
Vujek1991

Postprzez Vujek1991 » 15 mar 2009, 15:47

Myślę, że Silence miał na myśli po prostu wrzucanie zadań. Tak więc nie ma problemu, mogę zacząć od jutra, pierwsze zadanie wrzucę między godziną 6 a 7.
Vujek1991

Postprzez redjok » 15 mar 2009, 15:58

Silence napisał(a):1. Zmiana stylu na forum.

Uważam, że wygląd forum jest bardzo dobry [ale to kwestia gustu] :arrow: możemy wrzucić ankiete czy zmienić styl ( o ile jeszcze admina się zgodzi ;) ).

Silence napisał(a):2. Doinstalowanie nowych modyfikacji z forum phpbb by przemo (www.przemo.org)

Dlaczego nie ? lub a po co ?

Silence napisał(a):3. Grupa "Problemiści"

Bardzo dobry pomysł. Z moich obserwacji wynika, że optymalnie jest jedno zadanko na 2-3 dni. Przy dużym natłoku informacji [3 zadanka dziennie] po krótkim czasie spada zainteresowanie.

Silence napisał(a):4. Lepsza reklama

To jest temat tak gorący, że wszyscy boją się go tknąć z obawy przed opażeniem. Do zrobienie jest dużo. Działaj - powodzenia Silence.

Tak nawiasem mówiąc pomysłów będzie tyle ilu jest "juzerów" :arrow: to wrzuce mój ;) :
Może opłacimy banner na stronie PZSzach ?? kto się zrzuci ? :)
redjok
Administrator

Podziękował : 425 razy
Otrzymał podziękowań: 500 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Postprzez Vujek1991 » 15 mar 2009, 16:04

redjok napisał(a):Może opłacimy banner na stronie PZSzach ?? kto się zrzuci ? :)

A jakieś szczegóły dotyczące kosztów i formy płatności? :)
Vujek1991

Postprzez mol_ksiazkowy » 15 mar 2009, 17:04

Quote:
4. Lepsza reklama - ja mógłbym zająć się reklamowaniem forum, mianowicie dodawaniem forum do toplist, wymienianie się linkami z serwisami szachowymi i reklamowaniem wszędzie gdzie się da. Musiałbym tylko mieć uprawnienia J. Admina aby móc dodawać linki w stopce.

I tu jest chyba istota sprawy, ..reklame poki co mamy dosc przecietna.... :luzz:
Matematyka jest jak ocean, w którym demon pływa, mol nurkuje a słoń sie myje...
mol_ksiazkowy
Przyjaciel

Podziękował : 70 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy
kurnik.pl: molksiazkowy
FICS: molksiazkowy

Postprzez Silence » 15 mar 2009, 17:37

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 14 - to na dole przydałoby się usunąć.

Moim zdaniem zamiast kupować reklamę na dużych stronach można zrobić to za darmo na kilku mniejszych. Wystarczy wpisać w google "szachy" i porozglądać się czy ktoś nie chce się wymienić bannerem, buttonem czy linkiem.
Silence

Postprzez Fleszu » 15 mar 2009, 20:30

Może admin powie w ogóle ilu jest na forum zarejestrowanych użytkowników i będziemy wiedzieli czy jest nas tak mało, czy po prostu mało osób pisze:)

Swoją droga zrobiłbym turniej coś jak w piłce Liga Mistrzów. Rozlosowałbym grupy później po fazie grupowej byłaby faza pucharowa i tak do mistrza:) Moglibyśmy tym zaktywizować użutkowników forum oraz przyciągnąć nowych. Zupełnie jak w piłce nożnej możnaby robic później następne edycje:)
Fleszu

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Silence » 16 mar 2009, 09:04

Fleszu napisał(a):Może admin powie w ogóle ilu jest na forum zarejestrowanych użytkowników i będziemy wiedzieli czy jest nas tak mało, czy po prostu mało osób pisze:)

Swoją droga zrobiłbym turniej coś jak w piłce Liga Mistrzów. Rozlosowałbym grupy później po fazie grupowej byłaby faza pucharowa i tak do mistrza:) Moglibyśmy tym zaktywizować użutkowników forum oraz przyciągnąć nowych. Zupełnie jak w piłce nożnej możnaby robic później następne edycje:)

To jest w statystykach forum na dole:
Nasi użytkownicy napisali 10427 postów, tematów 948
Mamy 362 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: osama94
To forum odwiedzono już 100955 razy
Silence

Postprzez barbara1570 » 16 mar 2009, 10:55

Vujek1991 napisał(a):Silence, Twoje pomysły są dobre, z wyjątkiem pierwszego. Może to kwestia gustu, ale obecny styl forum podoba mi się i jest moim zdaniem lepszy od tego który zaproponowałeś. Pamiętam jeszcze ten stary, okropny wygląd forum. Teraz jest dobrze.

Obecna forma (1.punkt) jest jak narazie najlepsza.

Punktnr.3 >"problemisci _zadania." jest tu roznie przedstawiany...
----------
W dziale "kompozycja" nie zamieszczan nowych zadan ,bo mam cos zablokowane...

Problem Polskich Forow szachowych jest taki:
ze lubimy pisac o sprawach trzeciorzednych (szachowych)
Tylko najmniej zajmujemy sie konkretnymi pozycjami szachowymi
Konkretne pozycje szachowe ,to te co mozemy pokazac dla odwiedzajacych to forum szachowe.
Załączniki
23.jpg
pozycja na diagramie.
Biale matuja najlepiej jak najszybciej.
23.jpg (9.48 KiB) Przeglądane 5114 razy
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Reklama

Postprzez Silence » 16 mar 2009, 16:28

Postanowiłem "zrobić" (a właściwie zrobić z loga) takie formy reklamowe, których będzie można używać w podpisach itp...
Załączniki
banner.jpg
Banner reklamowy, dobry do toplist, itd. 468x60px
banner.jpg (57.66 KiB) Przeglądane 5092 razy
userbar.jpg
Userbar - 350x19px
userbar.jpg (37.89 KiB) Przeglądane 5092 razy
Silence

Postprzez mrozik » 17 mar 2009, 19:08

Z toplistami jest jeden problem. Trzeba wstawić ich buttony. 10 toplist i mamy choinkę.
Zauważcie, że nie wstawiam na forum reklam nawet z google, aby pokryć sobie koszty utrzymania forum, nie ma żadnych PP, banerów itp - nie psujmy tego.
Stopki również nie zasypałem linkami tak jak to robią np na stronie akwarysta.pl
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 261 razy
Ranking: 2040

Następna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje