Czy należałoby dać bana użytkownikowi barbara1570 ?

Moderator: mrozik

Czy należy zbanować użytkownika barbara1570 ?

Ankieta zakończyła się 23 sty 2012, 15:31

Tak
17
68%
Nie
8
32%

Razem głosów : 25

Czy należałoby dać bana użytkownikowi barbara1570 ?

Postprzez redjok » 16 sty 2012, 15:31

W związku z przetaczającymi się dyskusjami nad zaśmiecaniem forum przez wiadomego użytkownika chciałbym poznać opinię koleżanek i kolegów forumowiczów.
redjok
Administrator

Podziękował : 380 razy
Otrzymał podziękowań: 462 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: redjok
FICS: redjok

Re: Czy należałoby dać bana użytkownikowi barbara1570 ?

Postprzez zdzichosz » 16 sty 2012, 15:45

Moim zdaniem wiadomy użytkownik powinien stworzyć własny blog
i tam tworzyć swoje diagramy i szukać zwolenników.Czyli należy zbanować.
zdzichosz
Triumfator Konkursu Zadaniowego

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
kurnik.pl: zdzichosz

Postprzez nikus287 » 16 sty 2012, 15:47

Nie nie nie, Władek powinien zostać, to co robi jest przydatne, ale przydałoby się poprawić formę.
nikus287

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
kurnik.pl: nikus1997b
FICS: JamBycNikus
Playchess: Nikus

Postprzez kocur » 16 sty 2012, 16:05

Głosy szarych użytkowników sugerujące mu zmianę podejścia nic nie dają, więc widocznie potrzebne jest uderzenie pięścią przez adminów - proponuję kilka dni odpoczynku dla Władka, by miał czas na przemyślenia.
kocur

Otrzymał podziękowań: 176 razy
Ranking: 0

Postprzez Baro » 16 sty 2012, 16:15

Pierwszy raz, kiedy zobaczyłem ten temat moje zdanie "na szybko" było takie: nie banować bo ma dobre intencje. Wstawić ostrzeżenie (warna) za off-topowanie (czego zabrania regulamin) i poinformować że w razie recydywy będą ostrzejsze kary. Ja bym to tak rozwiązał.

Teraz jednak zobaczyłem co znów kolega napisał w temacie "Rokosz przeciwko władkowym diagramom". To jest właśnie recydywa. Poza kolejnym uporczywym off-topem kolega barbara po raz kolejny, zamiast logiczne argumentować swoje zachowanie obraził mnie i innych którzy ważyli się zwrócić uwagę chwalonemu przez GM-ów ekspertowi od edukacji szachowej. Puściłem mimo uszu dwa pierwsze posty w tonie:
Nie ma obowiazku szachista z piaskownicy uczyc sie szachow... niech dalej sie bawi tam gdzie jego miejsce , czyli w piakownicy.
Odnosnie diagramow szachowych dostaje gratulacje od GM. jak kogos to interesuje.
Opinie szachistow z III kategoria szachowa mnie nie dziwia.

Trzeci raz przechylił czarę goryczy. Kolejna wypowiedź połączona z off topem (zadaniem) obraziła, już po raz kolejny mnie, a także kolegów rutrę, kocura i jasne.
barbara1570 napisał(a):----------

---------
Chlopaki z piaskownicy napiszcie czemu takie smieci umieszczaja na stronie w Holandii. Pewno nie maja wstydu.
Najgorsze jest to , ze teraz nie beda odwiedzac szachisci z powodu kiepskiej dwuchodowki.
Wlasciwie kiedy III kategoria rozumiala Szachy .... czy ktos o tym slyszal?
----

Z ww powodów wnioskuje o bana dla użytkownika barbara1570.

P.S. Wypraszam sobie, mam II kategorię ;)
Baro

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Ranking: 1786
kurnik.pl: barsz
FICS: BaroChessMaster

Postprzez Daniel » 16 sty 2012, 16:31

Oczywiście że nie. Kompozycja mnie specjalnie nie interesuje, wolę najpierw nauczyć się czegoś co bardziej przyda się w grze praktycznej, a posty faktycznie są gdzie popadnie, ale żeby od razu banować ... Dla mnie ban na jakimkolwiek forum powinien być ostatecznością, przy naprawdę poważnych przewinieniach. Gdyby Władek dodawał identyczny diagram w każdym możliwym wątku duplikując na złość swoje posty gdzie się tylko je da i w efekcie dziennie byłoby ich np. kilkaset - to bym zrozumiał. Ale w obecnej sytuacji - jestem przeciwny banowaniu.
Daniel

Podziękował : 163 razy
Otrzymał podziękowań: 275 razy

Postprzez jasne » 16 sty 2012, 16:48

Władek jest nieszkodliwm Don Kichotem , nie warto się obrażać bo to on czuje się wyobcowany i rozgoryczony.Propagowanie młynów wiatrowych (diagramów)w epoce komputerów,programów, przeglądarek zadanie nie jest łatwe i przyjemne ale cóż misji się nie wybiera to misja wybiera człowieka.
Wystarczy pilnować szybkiego przenoszenia diagramowych wstawek do jego tematu kompozycji.
Ostatnio edytowany przez jasne, 16 sty 2012, 16:55, edytowano w sumie 1 raz
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 302 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez adse » 16 sty 2012, 16:50

Myślę tak samo jak Daniel.
adse

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 342 razy

Postprzez kocur » 16 sty 2012, 16:52

jasne napisał(a):Władek jest nieszkodliwm Don Kichotem , nie warto się obrażać bo to on czuje się wyobcowany i rozgoryczony. Wystarczy pilnować regularnego przenoszenia diagramowych wstawek do jego tematu kompozycji.

Ale takie przenoszenie samo się nie robi. Uważasz, że użytkownik forum, który je regularnie zaśmieca i zmusza moderatorów do sprzątania po nim, powinien zostać bezkarny?
kocur

Otrzymał podziękowań: 176 razy
Ranking: 0

Postprzez thinkerteacher » 16 sty 2012, 16:57

Jestem tego samego zdania co Adse.

PS. Baro chyba masz poczucie niższości szachowej, skoro tekst o tym, że opinia 3 kategorii kogoś nie interesuje to dla ciebie obraza. Jak napiszę, że jesteś cienias to też się obrazisz? Jak dla mnie to śmieszne, a chwilami i żałosne, aby się obrażać za to, że jest się słabym graczem. Ja też jestem słaby, lecz nie obrażam się jak ktoś mówi, że gram jak 3 czy 4 kategoria. Szkoda czasu na takie bzdury.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7392 razy
Otrzymał podziękowań: 1028 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez hajdzik » 16 sty 2012, 17:03

Ja mysle, że jesli ktoś zaklada dany temat - to chce by rozmowa dotyczyla wyzej wymienionego tematu
A wstawki diagramow po cholere wklejac w tematy roznych osob?

Jak tak sie kocha te diagramy - niech se je na czole narysuje i tak po swiecie chodzi.......

Moze zalozyc swojego bloga, moze zalozyc swoj wlasny temat - a nawet wiecej - moze adminow poprosic o stworzenie calego dzialu w ktorym moze ropbic co chce

zale zasmiecac tematy ludzi ktorzy sobie tego nie zycza?

Bo boje sie, ze jesli nie dacie bana lub nie utemperujecie uzytkowika - to juz niedlugo czara goryczy sie przeleje- i juz niedlugo inni pomysla skoro on moze zasmiecac forum - to my tez bedziemy - w koncu na forum mozna robic co sie chce i kiedy chce
http://pionkiradzionkow.szachorum.pl/
hajdzik

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 377 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez Rafcik » 16 sty 2012, 17:04

Najgorzej, że ten człowiek dostał przez całą historię forum od całej administracji miliony słownych upomnień i próśb - niestety wszystko bez skuteczne. Bywało też na starszym skrypcie, że miał tyle ostrzeżeń, że kolejne byłoby banem - dalej robił to samo.
Rozumiem, że nie jest zbytnio inteligentną osobą, no ale po takim czasie to i małpa by zrozumiała, że robi źle.
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." - Budda
Rafcik
Administrator

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 367 razy
Ranking: 2268

Postprzez jasne » 16 sty 2012, 17:08

kocur napisał(a):
jasne napisał(a):Władek jest nieszkodliwm Don Kichotem , nie warto się obrażać bo to on czuje się wyobcowany i rozgoryczony. Wystarczy pilnować regularnego przenoszenia diagramowych wstawek do jego tematu kompozycji.

Ale takie przenoszenie samo się nie robi. Uważasz, że użytkownik forum, który je regularnie zaśmieca i zmusza moderatorów do sprzątania po nim, powinien zostać bezkarny?

Myślę ze to rola adminów- ocena czy daje im mocno w kość :) ostrzeżenia , czasowa blokada bieżących watków (oprócz kompozycji oczywiście :)) ban to moim zdaniem naprawdę rozwiązanie ekstremalnie ostateczne.
Z drugiej strony jak widzę co stało się z forum szachisty to brrr zareagować trzeba .
"kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem
nieważne jak dobrze zagrasz - gołąb i tak poprzewraca figury, narobi na szachownicę i jeszcze będzie dumny z wygranej "
demotywatory.pl
jasne

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 302 razy
Ranking: 2000
kurnik.pl: piwojasne

Postprzez thinkerteacher » 16 sty 2012, 17:17

... więc proszę o przekazanie na moje ręcę roli moderatora Władkowej twórczości, a problem pozostanie rozwiązany. Zamiast ukrócać TWÓRCZOŚĆ, lepiej jest nią zarządzać odpowiednio. Jeśli zaś sądzicie, że na Władka podziałają upomnienia czy też groźby to życzę powodzenia. Są artyści, którzy tworzą gdzie popadnie i dzielą się swoją pasją (misją?!) z całym światem. Dlatego warto docenić, że Władkowi chce się tutaj pisać, wstawiać diagramy oraz krytykować pewne rzeczy, które go bolą. W zamian za to piszcie panowie (pań nie widzę) merytoryczne posty jako równowagą lub przeciwwagę dla "śmieci" (cudzysłów zamierzony) Władka. Tylko tyle i aż tyle.
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 7392 razy
Otrzymał podziękowań: 1028 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez barbara1570 » 16 sty 2012, 17:20

Rafcik napisał(a):Najgorzej, że ten człowiek dostał przez całą historię forum od całej administracji miliony słownych upomnień i próśb - niestety wszystko bez skuteczne. Bywało też na starszym skrypcie, że miał tyle ostrzeżeń, że kolejne byłoby banem - dalej robił to samo.
Rozumiem, że nie jest zbytnio inteligentną osobą, no ale po takim czasie to i małpa by zrozumiała, że robi źle.

Ot Kultura!! Prosze to czytac ...
Administrator tylko czego? forum szachowego! w Polsce.
barbara1570

Otrzymał podziękowań: 10 razy
Ranking: 2100

Następna strona

Powrót do Informacje, pomysły i propozycje