Mistrzostwa Europy Juniorów - Budva 2013

Moderator: kolokwium

Mistrzostwa Europy Juniorów - Budva 2013

Postprzez mylipsky » 02 paź 2013, 15:53

Patrzac na wyniki pierwszych rund w ktorych biora udział nasze najłmłodsze dziewczyny zastanawiam sie czy faktycznie sa takie mocne czy poziom zawodow pozostawia wiele do zyczenia. Zapraszam do wypowiedzi
mylipsky

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Re: mej budva - nasze najmłodsze dziewczyny maja potencjał ?

Postprzez krzysio » 02 paź 2013, 16:19

Nie wiem czy można się poziomu czepiać, w końcu to ME i jedzie tam czołówka z tej części świata. Kiołbasa czy Śliwicka to w końcu byłe mistrzynie Europy, siostry Harazińskie w te klocki też złe nie są. A na Budvę zerkam z co najmniej dwóch powodów, raz gra tam sparing-partnerka Marka (mój starszy 10letni syn) a dwa gra kilku podopiecznych trenera Marka (Kaczur), bynajmniej za dawców punktów tam nie robią co moim zdaniem o ich trenerze świadczy jak najlepiej.
Chłopcy z którymi jakąś styczność miałem/mam czyli Teclaf i Szymek Gumularz też radzą sobie całkiem nieźle, krajowe podwórko jak na razie zdominowali w swoich grupach wiekowych.

Ja tam trzymam kciuki za nasze dzieciaki i liczę że niektóre podium zdobędą i nie będzie to zasługa słabego poziomu w grupach :))

edit
http://chess-results.com/tnr106039.aspx ... =30&wi=984
link do wyników, nie wiem też dlaczego dałeś post do wygaśnięcia, w końcu to dość ważny zagraniczny turniej, raz można o nim podyskutować w kontekście dzieciaków od nas a dwa jakby nie było są to MEJ.
krzysio

Podziękował : 328 razy
Otrzymał podziękowań: 1029 razy

Postprzez mrozik » 02 paź 2013, 21:55

Z relacji Kasi Szczurek wydaje się, że turniej zorganizowany tragicznie, a nawet policja była wzywana do rozpędzenia rodziców.
A i trenerzy z ramienia związku się nie spisują:
Ale ja szczerze mówiąc wolałabym spakować manatki i wrócić do domu. Dziś nie padało, ale wiał bardzo mocny wiatr. Marzliśmy trochę czekając na dzieci, chociaż dzisiaj wzięłam dodatkowy sweter i kurtkę. Jakoś koło 20.00 pozwolili wejść samym kobietom do przedsionka szkoły. Faceci out. Nie wolno. Wiatr gwizdał tak przeraźliwie, że miałam ochotę wyjść i w ramach protestu ustąpić miejsce jakiemuś panu, który był ode mnie lżej ubrany. Na szczęście po jakiś 10 minutach wpuścili też mężczyzn. Kolega Krzysia, który przyjechał tu bez rodziców, za to z pełnym finansowaniem i opieką trenerską skończył grać już wcześniej i niepokoił się, że nikt po niego nie przyszedł. Krzyś skończył partie, a po Pawła nikt się nie zgłosił. Choć mi go było bardzo szkoda nie mogłam go zabrać ze sobą, bo nie jestem jego prawnym opiekunem i gdyby cokolwiek mu się stało to ja ponosiłabym odpowiedzialność. Poszłam szukać jakiś trenerów pod główną salę, żeby się nim zaopiekowali. Na szczęście ktoś tam był. Jakbym nie poszła, pewnie dopiero o północy ktoś by się zorientował, że dziecka nie ma. Tak jak przedwczoraj z innym 11-letnim zawodnikiem. Obcy rodzice niepokoili się, że po godzinie 22.00 jeszcze go nie ma w hotelu. Próbowali skontaktować się telefonicznie z którymkolwiek z kierowników ekipy. ŻADEN Z NICH NIE ODEBRAŁ TELEFONU. Straszne to jest. Okazało się, że dziecko zgubiło się wracając po ciemku samotnie z sali gry do hotelu. Nikt się nim nie zainteresował....

źródło: https://www.facebook.com/katarzyna.szcz ... ion=stream

Szkoda, że dziwczyna z Rabki nie pojechała :(
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
Ranking: 2040

Postprzez ŁowcaAndroidów » 02 paź 2013, 22:20

Można wymienić z imienia i nazwiska "kierowników" ekipy. Na przyszłość będą wiedzieć jak się powinni zachować:)
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 558 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez mrozik » 02 paź 2013, 22:40

mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
Ranking: 2040

Postprzez ŁowcaAndroidów » 02 paź 2013, 23:12

Jeśli kierownik ekipy jedzie na takie zawody to powinien z racji swojej funkcji zadbać aby wszystko było OK.
Czytam, że było/jest inaczej.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez rutra » 02 paź 2013, 23:44

mylipsky napisał(a):Patrzac na wyniki pierwszych rund w ktorych biora udział nasze najłmłodsze dziewczyny zastanawiam sie czy faktycznie sa takie mocne czy poziom zawodow pozostawia wiele do zyczenia. Zapraszam do wypowiedzi

Ja myślę, że nasze juniorki mają talent.
rutra

Podziękował : 1686 razy
Otrzymał podziękowań: 2142 razy
Ranking: 1584

Postprzez krzysio » 03 paź 2013, 09:12

Raz nie za wszystko odpowiada kierownik wyprawy, on ani nie organizował sali gry, nie pogonił opiekunów z budynku gdzie grają i nie ustalił odległych miejsc noclegowych. Kierownictwo wyprawy nie może też wprowadzać niepotrzebnej nerwówki tam gdzie nie jest to konieczne bo to przełoży się na grę. Tu jak po "burej suce" powinno się pojechać po organizatorowi. Choćby za akcję z policją (ona nie wyszła z niczego, wyszła z anormalnych warunków na turnieju które pewnie opiekunowie nie chcieli zaakceptować) na organizatorach nie powinna zostać sucha nitka.

Osobna kwestia to dzieci pozostawione bez opieki, nie odebrane po partii, szczególnie wtedy gdy są bez rodziców a tu dodatkowo w obcym kraju, to ciężko usprawiedliwiać. To że któreś tam się ponoć zgubiło w nocy bo nie mogło samo trafić do hotelu po skończonej grze to już przegięcie spore.
krzysio

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów - Budva 2013

Postprzez mylipsky » 03 paź 2013, 13:27

Zgadzam sie z przedmowcami jezeli chodzi o opieke nad zawodnikami. Nie raz mialem wrazenie ze opiekunowie traktuja turnieje jak darmowe wakacje dla siebie.
Mnie natomiast martwi fakt ze w grupie G8 startuja praktycznie same zawodniczki bez rankingu Fide (sytuacja identyczna jak na MP), gdzie patrzac na rankingi swiatowe elo niektorych dziewczat robi wrazenie. Nasuwa sie pytanie(pewnie na oddzielny temat) czy czasem nie jest tak ze rodzice swoje pociechy zbyt dlugo trzymaja pod kloszem nie dajac pograc im z zawodnikami starszymi, silniejszymi. Takie granie we wlasnym bagienku nic dobrego nie wrozy
mylipsky

Postprzez kolokwium » 03 paź 2013, 14:31

Może chodzi o to, aby jak już wejść na elo to z większym rankingiem niż 1200.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2237 razy
Otrzymał podziękowań: 2364 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez krzysio » 03 paź 2013, 14:56

mylipsky napisał(a):...
Mnie natomiast martwi fakt ze w grupie G8 startuja praktycznie same zawodniczki bez rankingu Fide (sytuacja identyczna jak na MP), gdzie patrzac na rankingi swiatowe elo niektorych dziewczat robi wrazenie. Nasuwa sie pytanie(pewnie na oddzielny temat) czy czasem nie jest tak ze rodzice swoje pociechy zbyt dlugo trzymaja pod kloszem nie dajac pograc im z zawodnikami starszymi, silniejszymi. Takie granie we wlasnym bagienku nic dobrego nie wrozy

Część z tych "rankingów" podejrzewam ze jest ustawiana, dwa możliwe ze u nas nieco mniej te dzieciaki jeżdżą po turniejach FIDE ale ja bym z tego specjalnego problemu nie robił, 6-7 lat to nie wiek by dzieciak grał 2-3 godzinne partie, na to jeszcze czas przyjdzie. A trzy to zgodzę sie z kolokwium, wskoczyć na fidowskie listy z rankingiem 1100-1200 to żadna uciecha.
krzysio

Postprzez mylipsky » 03 paź 2013, 16:04

Ok. Moze i niektore rankingi sa troche naciagane, ale nie zmienia to faktu, ze te dzieciaki musialy grac z zawodnikami prezentujacymi niezly poziom. A jeszcze nikt nie podniosl swoich umiejetnosci bijac tylko slabszych od siebie.
mylipsky

Postprzez krzysio » 03 paź 2013, 16:19

mylipsky napisał(a):Ok. Moze i niektore rankingi sa troche naciagane, ale nie zmienia to faktu, ze te dzieciaki musialy grac z zawodnikami prezentujacymi niezly poziom. A jeszcze nikt nie podniosl swoich umiejetnosci bijac tylko slabszych od siebie.

Nie bardzo rozumiem te wywody, te dziewczynki od nas nie radzą tam sobie czy co? Umiejętności im brakuje czy punktów rankingowych?
krzysio

Postprzez rutra » 03 paź 2013, 16:20

1. Czy posiadanie rankingu FIDE czyni zawodnika lepszym?
2. Zawodnik wejdzie na listę FIDE z rankingiem 1200, zagra 30 partii, ranking powiedzmy, że utrzyma się na poziomie 1250. Teraz może zyskać max. 135pkt do rankingu na turniej zakładając 9/9 z zawodnikami o wiele lepszymi. Na ogół to jest max. 50pkt na turniej. Zanim się przebije do rankingu powiedzmy 2000 minie trochę czasu, będzie musiał trochę pojeździć po turniejach, a każdy taki turniej kosztuje (wpisowe + noclegi + wyżywienie).

W moim klubie jest 5 zawodników z rankingiem FIDE. Ja wg rankingu jestem 3., niemniej jednak uważam, że przynajmniej dwie osoby (a może nawet 4; III/II bez elo) wcale ode mnie gorzej nie grają, a nawet lepiej.
rutra

Podziękował : 1686 razy
Otrzymał podziękowań: 2142 razy
Ranking: 1584

Postprzez ŁowcaAndroidów » 03 paź 2013, 16:30

krzysio napisał(a):
Nie bardzo rozumiem te wywody, te dziewczynki od nas nie radzą tam sobie czy co? Umiejętności im brakuje czy punktów rankingowych?

Też nie rozumiem o co chodzi założycielowi tematu?! Może nie pojechały najlepsze (tego nie wiem), ale jeśli tak się stało to jakiś powód musiał być. Jest na stronie pzszachu przecież lista z całkowitą dotacją, z niecałą dotacją również. Na ME pojechali/ły medaliści i medalistki MP jeśli dobrze rozumiem. Można to wszystko sprawdzić, więc o czym jest ta dyskusja? Wystarczy poszperać w internecie :)
ŁowcaAndroidów
Moderator

Następna strona

Powrót do Turnieje [mecze] zagraniczne