MŚ w ZEA 17-29.12.2013

Moderator: kolokwium

Re: MŚ w ZEA 17-29.12.2013

Postprzez szalony_rzeznik » 03 sty 2014, 20:37

waldy napisał(a):Przyjrzałem się temu jak jest w innych krajach i nawet najmłodsi mistrzowie Czech, Słowacji czy Węgier nie mówiąc o wschodnich sąsiadach, jadą za pieniądze związku a u nas pobiera się jeszcze dodatkową opłatę za to że dziecko chce się skonfrontować z najlepszymi.

Jesteś pewny? Mam kontakty na Słowacji i kilkukrotnie słyszałem, że tam związek nie dokłada do takich imprez ani złotówki. Dla nikogo.
szalony_rzeznik

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 168 razy

Postprzez waldy » 03 sty 2014, 22:40

Prawdę mówiąc rozmawiałem z Czechem, którego córka grała na ME i on twierdził że w Czechach i na Słowacji związek pokrywa wyjazdy mistrzów kraju.

Dodatkowo poczytałem forum na stronie Słowackiego Związku i są tam wypowiedzi na temat finansowania wyjazdów. cyt. "... že víťaz MSR si vyberá z MS/ME/MEÚ, druhý si vyberá z toho, čo zostane a tretí to posledné. Ak sa chce niekto zúčastniť viacerých akcií, môže, ale zaplatí si to."
Można to przetłumaczyć : zwyciezca Mistrzostw SR wybiera sobie z pośród MŚ/ ME/M Uni Europejskiej, drugi i trzeci wybiera co zostanie. Jak ktoś inny chce uczestniczyć, to może, ale za to zapłaci.
link: http://forum.chess.sk/viewtopic.php?f=6 ... &start=250

Niestety nie znalazłem oficjalnych dokumentów ale to forum na stronie związku i z kontekstu wynikało że pisze tam również akurat w cytowanym temacie prezes ichniego związku więc wypowiedź traktuje za całkowicie wiarygodną.
pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez waldy, 04 sty 2014, 00:31, edytowano w sumie 1 raz
waldy

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 0

Postprzez waldy » 04 sty 2014, 00:15

szalony_rzeznik napisał(a):
Jesteś pewny? Mam kontakty na Słowacji i kilkukrotnie słyszałem, że tam związek nie dokłada do takich imprez ani złotówki. Dla nikogo.

Złotówki to pewnie nie dokładają ale parę euro to zapewne tak.
waldy

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 0

Poprzednia strona

Powrót do Turnieje [mecze] zagraniczne