Jan-Krzysztof Duda - wicemistrz świata w blitzu 2018

Moderator: kolokwium

Jan-Krzysztof Duda - wicemistrz świata w blitzu 2018

Postprzez adse » 30 gru 2018, 22:12

Dzisiaj usłyszałem w tv (o dziwo) w jakichś wiadomościach, że Jan Krzysztof Duda został wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych i przegrał tylko z mistrzem świata Carlsenem.
Wczoraj przeglądałem wyniki, i po 12 partiach JKD miał już przegrane partie z Carlsenem i Swidlerem, z mocnych zwycięstw jedno z Vitiugowem. Ale jednocześnie JKD był na dzielonym 3. miejscu. Dzisiaj świetne wyniki, samodzielne wyraźne wicemistrzostwo z zaledwie półpunktową stratą do Carlsena i dwoma punktami przewagi nad trzecim Nakamurą, choć akurat z Nakamurą partię przegrał. Za to wygrał m.in. z Niepomniaszczim, Gelfandem, Giri, Aronianem, Artemiewem.

Wyniki King Salman World Blitz Championship 2018 Open - Saint Petersburg 29-30 grudzień 2018 r.
na chess-results:
http://chess-results.com/tnr399597.aspx?lan=3&art=1&rd=21&flag=30

Strona mistrzostw:
http://wrbc2018.com/en/
Ostatnio edytowany przez adse, 31 gru 2018, 13:17, edytowano w sumie 1 raz
adse

Podziękował : 65 razy
Otrzymał podziękowań: 455 razy

Re: Jan Krzysztof Duda - wicemistrz świata w blitzu 2018

Postprzez Nataniel998 » 30 gru 2018, 22:59

Wie ktoś może jaką nagrodę pieniężną otrzymał Duda, bo nie mogę znaleźć.
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy
Nataniel998

Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Ranking: 1882

Postprzez Petro » 30 gru 2018, 23:07

Łączna pula nagród na mistrzostwach wynosiła 1 150 000 dolarów. Duda otrzymał 50 tysięcy.
Petro

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Ranking: 1800
kurnik.pl: Petro22

Postprzez Daniel » 30 gru 2018, 23:08

Nataniel998 napisał(a):Wie ktoś może jaką nagrodę pieniężną otrzymał Duda, bo nie mogę znaleźć.

50 tysięcy dolarów
Daniel

Podziękował : 204 razy
Otrzymał podziękowań: 332 razy

Postprzez grubyilysy » 31 gru 2018, 05:07

Wielkie gratulacje.
Podziwiam z jakim spokojem piszecie o największym indywidualnym sukcesie Polaka w historii.
Nie ma bata, czekam na mecz o tytuł w klasycznych. Ten cykl albo następny.
grubyilysy

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez AuroraBorealis » 31 gru 2018, 09:10

grubyilysy napisał(a):Wielkie gratulacje.
Podziwiam z jakim spokojem piszecie o największym indywidualnym sukcesie Polaka w historii.
Nie ma bata, czekam na mecz o tytuł w klasycznych. Ten cykl albo następny.

Sukces duży, ale nie największy. Po pierwsze to jest blitz i nie przekłada się w żaden sposób na klasyki. Prestiżowe turnieje klasyczne z udziałem czołówki światowej wygrywali Najdorf, Tartakower, Rubinstein, Winawer, Zukertort. Le Quang Liem był mistrzem świata w blitza w latach w 2015 roku a do dnia dzisiejszego nie osiągnął żadnego zwycięstwa w turnieju z udziałem ścisłej czołówki.
Więc radzę wyluzować z tymi nadziejami na mecz o mistrzostwo świata, bo srogo się rozczarujesz.

Dla Dudy ten wynik to przede wszystkim świetny marketing i może uda się dzięki temu dostać kilka zaproszeń do mocnych turniejów. Dodatkowo na pewno stanie się bardziej pewny siebie, bo w partii z Carlsenem widać było, że mu tej pewności jeszcze brakuje. Mam nadzieję, że tak dobry występ zachęci go do poświęcenie się w całości szachom i nie będzie chciał złapać 2 srok za ogon, jak to robiła większość naszych szachistów.

Dziwi mnie natomiast absencja naszych reprezentantek w turnieju Pań. Ktoś wie dlaczego nie grały? Klaudia Kulon gra doskonale w blitza i mogła być czarnym koniem turnieju.
AuroraBorealis

Podziękował : 172 razy
Otrzymał podziękowań: 409 razy
Ranking: 2120

Postprzez szachmistrz » 31 gru 2018, 12:51

http://www.szachmistrz.pl - Szkoła szachowa SzachMistrz - Maciej Sroczyński
szachmistrz

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy
Ranking: 2314

Postprzez grubyilysy » 31 gru 2018, 16:44

AuroraBorealis napisał(a):Po pierwsze to jest blitz i nie przekłada się w żaden sposób na klasyki.

No grubo przesadziłeś :).

Rubinstein był wyżej od Dudy "w rankingu", którego co prawda wtedy nie było, ale to jednak trochę co innego "silny turniej" - przy czym nie kojarzę żądnego z udziałem absolutnego topu, jak np. Nowy Jork w 1924-ym - a co innego oficjalne rozgrywki o tytuł Mistrza Świata. gdzie gra parktycznie cały top.

AuroraBorealis napisał(a):Więc radzę wyluzować z tymi nadziejami na mecz o mistrzostwo świata, bo srogo się rozczarujesz.

Srogo to ja się rozczarowuję jak nie wygrałełem w totka kasy.
Dudzie po prostu kibicuję i na razie mam z tego kibicowania tylko same radości. :)
Chłopak ma 20 lat i idzie do góry jak przecinak, odnosiłem wrażenie, że miał przez ostatnie pół roku lekki kryzys, ale najwyraźniej było to takie wahnięcie przed tym, kończącym Jego świetny rok, turniejem.

To nie tylko to, że Polak i ma talent jaki w jednym kraju zdarza się raz na 100 lat. To także kwestia JAK on gra.
Porównajmy partie niedawnego meczu, czyli flaki z olejem, z tym co robi na szachownicy Duda.
To nie tylko Polacy, to Szachy po prostu Dudy potrzebują :D.
Czekam na mecz! Mam czas, nie w tym, nie w następnym to jak u Fiszera - za 10 lat.

AuroraBorealis napisał(a):Mam nadzieję, że tak dobry występ zachęci go do poświęcenie się w całości szachom i nie będzie chciał złapać 2 srok za ogon, jak to robiła większość naszych szachistów.

Ja mam bardziej nadzieję, że znajdzie sponsora i zbuduje profesjonalny zespół "Duda team", bo sam, nawet z takim talentem i wsparciem mamy, nie da rady. Znaczy nie da rady spełnić moich marzeń. Nie musi być koniecznie tytuł, mi wystarczy sam mecz :).
grubyilysy

Re: Jan-Krzysztof Duda - wicemistrz świata w blitzu 2018

Postprzez AuroraBorealis » 31 gru 2018, 17:29

Nie grubo przeadziłem, tylko nie znasz historii szachów. A samo stawianie zwycięstwa w blitzowym openie do sukcesów Rubinsteina, który ok 1910 roku był jednym z najsilniejszych (możliwe, że najsilniejszym) szachistów na świecie jest zwyczajnie śmieszne. Szczególnie, że każdy nawet przeciętny szachista wie, że blitze i klasyki to zupełnie co innego.

Niedługo Duda zagra w Wijk i to będzie sprawdzian jego prawdziwej siły gry i obecnej pozycji na świecie. Jak się dobrze zaprezentuje, to można będzie mówić o szansie na wejście do czołowej 20tki. O meczach o mistrzostwo świata mogą mówić tylko marzyciele, albo kompletni idoci.

grubyilysy napisał(a):To nie tylko Polacy, to Szachy po prostu Dudy potrzebują :D.
Czekam na mecz! Mam czas, nie w tym, nie w następnym to jak u Fiszera - za 10 lat.

.

Szachy nie potrzebują nikogo. Ale Ty potrzebujesz pilnej wizyty u specjalisty. Ewidentnie odpływasz.
AuroraBorealis

Postprzez grubyilysy » 31 gru 2018, 21:08

AuroraBorealis napisał(a):....Szczególnie, że każdy nawet przeciętny szachista wie, że blitze i klasyki to zupełnie co innego.....
(Ranking 2120)

Jeżeli ten ranking jest prawdziwy, to musisz jeszcze trochę pompek porobić i powisieć na drągu, bo do mojego, a od dłuższego czasu jest w fazie nieustannego opadania, na razie ci tochę jeszcze brakuje.
Chyba że to blicowy - to jesteś lepszy, bo ten to opada mi szybciej.
Nieprzeciętny szachisto - specjalisto od historii szachów.

I każdy, nawet przeciętny szachista wie, że dziwnym trafem silni szachiści (klasyczni) umieją grać silnie w blitza, można nawet zaryzykować, że siła gry w blitza to jeden z matematycznie lepszych wyznaczników "talentu".
O, tam wyżej jest taki obrazek - od lewej, Duda, jakiś przeciętny kandydat, a po prawej III kategoria szachowa.....

Co do Rubinsteina....
Wielki hołd i dyskusja na forum szachowe.pl i tak mu nie zaszkodzi.
Był jednym znajlepszych graczy świata i zabrakło tylko "oficjalnego" meczu, który był już podobno nawet uzgodniony.
Tym bardziej czekam na mecz Dudy.
grubyilysy

Postprzez AuroraBorealis » 31 gru 2018, 21:19

grubyilysy napisał(a):
I każdy, nawet przeciętny szachista wie, że dziwnym trafem silni szachiści (klasyczni) umieją grać silnie w blitza, można nawet zaryzykować, że siła gry w blitza to jeden z matematycznie lepszych wyznaczników "talentu".
O, tam wyżej jest taki obrazek - od lewej, Duda, jakiś przeciętny kandydat, a po prawej III kategoria szachowa.....

Idz chlopie do pyschiatry. Zgodnie z Twoimi idiotyzmamy "wielkie talenty" powinni miec (i grac mecze o MS) tacy zawodnicy jak Dominguez, Liem, Dubow, Swidler, Ponomariow. Ile tych meczy o MS rozegrali? Jedyny dobry wynik mial Ponomariow, ktory w przypadkowym turnieju zrobil przypadkowy tytu. Przestan sie osmieszac. Arbakow i Czepukajtis grali swietnie w blitza a w swiatowych szachach klasycznych nie istnieli i za czolowka mogli co najwyzej nosic szachownice. I takich przypadkow jest znacznie znacznie wiecej.

Pojedynczy wynik w 1 blitzowym turnieju i zawsze znajdzie sie jakis idiota, ktory zrobi z goscia od razu pretendenta do mistrzostwa swiata w klasyku. Poki co to Duda nie wygral ani jednego wielkigo klasycznego turnieju z udzialem czolowki. Tylko intelektualny impotent moze na podstawie 1 openu blitzowego robic z kogos pretendenta

grubyilysy napisał(a):
Chyba że to blicowy - to jesteś lepszy, bo ten to opada mi szybciej.

Nie tylko jestem lepszy, ale - idac twoim tokiem rozumowania mam tez wiekszy talent. A do tego nic mi nie opada. Wiec sam sobie cwicz na drazku, to moze spalisz ten tluszcz, kupisz tupecik i sie skonczy opadanie. Jak nie to niebieska tableta konieczna. Moze przepisze ci ja psychiatra, do ktorego powinienies sie rychlo udac :)
AuroraBorealis

Postprzez grubyilysy » 31 gru 2018, 21:31

Taka jeszcze "noworoczna" refleksja.
Polacy to lubią być zawistni względem swoich rodaków, zwłaszcza jeśli na nieszczęście są w czymś znacznie lepsi od nich.
To chyba po prostu kwestia kompleksów - ktoś jest lepszy - to denerwuje. :D
Albo konflikty interesów - po co mają dawać kasę na tego Dudę, zabiorą mi i nie będe dostawał na trenowanie dzieci w klubie!
Taki Małysz - jak mu nie szło, to zaraz mu kazali brać się za naprawianie dachów. Taka jakaś dziwna narodowa choroba.

No nic - spadam do specjalisty - raz jeszcze gratulacje dla Jana Krzysztofa Dudy, największego polskiego talentu od czasu Rubinsteina, życzenia Dobrego Roku dla Wszystkich :D.
grubyilysy

Postprzez grubyilysy » 31 gru 2018, 21:50

Aurora, skorzystaj z własnej rady: wydrukuj niniejszy wątek i udaj się z nim do psychologa.
Powiedz, że "chcesz porozmawiac o grubymilysym".
Tylko koniecznie nie zapomnij zaznaczyć (oczywiście z dumą) - "oczywiście ja to "AuroraBorealis".
Myślę, że to będzie dobra rzecz.
grubyilysy

Postprzez AuroraBorealis » 31 gru 2018, 21:51

grubyilysy napisał(a):Aurora, skorzystaj z własnej rady: wydrukuj niniejszy wątek i udaj się z nim do psychologa.
Powiedz, że "chcesz porozmawiac o grubyimilysym".
Tylko koniecznie nie zapomnij zaznaczyć (oczywiście z dumą) - "oczywiście ja to "AuroraBorealis".
Myślę, że to będzie dobra rzecz.

To do ciebie na oddzial wpuszczaja na wizyty?
AuroraBorealis

Postprzez kolokwium » 01 sty 2019, 03:08

Nie tylko jest ważne co mamy do powiedzenia, ale i w jakiej formie to przekażemy.

Można kurwować rzucając hujami jak przy "budce z piwem". Można też wysławiać się pięknie i subtelnie.
Decyzja należy do autora wypowiedzi, a wypowiedź świadczy o autorze.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2124 razy
Otrzymał podziękowań: 2250 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Następna strona

Powrót do Turnieje [mecze] zagraniczne