www.chessarbiter.com

Moderator: redjok

Re: www.chessarbiter.com

Postprzez ŁowcaAndroidów » 06 lip 2011, 12:34

Dodatkowy wydatek zupełnie bez sensu...
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 564 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez redjok » 06 lip 2011, 13:29

Ten zapis sugeruje, że kupując program trzeba być przygotowanym na kolejne wydatki - roczne subskrypcje :ban:

Rozumiem chęć zarobku twórcy i do przełknięcia jest zmiana oprogramowania co dekadę (konieczność kupna nowej wersji) ale subskrybowanie roczne to jest bodziec do szukania alternatywy.
redjok
Administrator

Podziękował : 489 razy
Otrzymał podziękowań: 546 razy
Ranking: 0
FICS: redjok

Postprzez Cesar » 06 lip 2011, 13:51

Witam !

1.Tomku, sprawa gwiazdki została wyjaśniona na stronie.
2. Nie ma konieczności aktualizacji programu do 2010, trzeba brać jednak pod uwagę to, że stara wersja będzie już rozwijana w minimalnym zakresie.
3. Mamy do wyboru, albo ChessArbiter Pro umrze śmiercią naturalną z powodu przesycenia się rynku, albo zainwestujemy parę złotych i będziemy mieli w dalszym ciągu najszybciej rozwijający się program sędziowski na świecie. Przykro mi, mimo całego sentymentu do programu, poświęcanie mnóstwa czasu po to aby dopłacać do ChessArbitra nie bardzo mi się uśmiecha.. ;-)
4. Subskrybcja roczna w przypadku zakupienia licencji to będzie koszt ok.30 zł. Nie obciąży specjalnie budżetu sędziów, mnie natomiast pozwoli na dalszy rozwój systemu.

Pozdrawiam
Adam Curyło
Cesar

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postprzez kolokwium » 06 lip 2011, 14:04

Gwiazdka (*) zmieniła się w:
(Jeśli przez rok zostanie wydana mniejsza ilość aktualizacji, subskrybcja jest automatycznie przedłużona do momentu otrzymania 4 aktualizacji).

Czy PZSzach nie powinien współfinansować rozwoju CAP uwzględniając to, że (jeżeli się nie mylę) tylko CAP komunikuje się z CR?
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2286 razy
Otrzymał podziękowań: 2425 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez demon_szybkosci » 06 lip 2011, 19:20

Myślę, że to ciekawa oferta, zwłaszcza że obecnie 90-95% sędziów korzysta właśnie z tego programu. Tak więc w końcu doczekaliśmy się programu do obsługi rozgrywek (indywidualnych i drużynowych) najwyższej jakości. Obecne możliwości są tak duże, że chyba tylko nie da się "drukować" lewych wyników ;) :-P
demon_szybkosci

Postprzez Darmik » 26 lip 2011, 10:09

Widze ze niektorzy przesadzaja. 30 zł rocznie to zaden koszt. Przeciez takie sumy wydaje sie codziennie (np. na używki,jedzenie), nie sadze aby to spowodowało mniejsze zainteresowanie oprogramowaniem. Program jest bardzo dobry i nie ma co szukać dziury w całym. Wiadomo że każda aplikacja wymaga ciągłego rozwijania i poprawek.
CR nie jest doskonały i nie podoba mi się jedynie to, że niektóre związki pobierają opłatę rejestracyjną w CR oraz w danym związku szachowym. Wszystkim powinno zależeć na rejestracji kolejnych zawodników z uwagi na popuaryzacje szachów i tym samym zwiększenie wpływów z opłat za turnieje i kategorie.
Pozdrawiam
Dariusz Mikrut
Wpadnij na www.szachy.biz niebawem nowa strona
Darmik

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Ranking: 2372
kurnik.pl: Darmik
FICS: Darmik
Playchess: Darmik

Postprzez mrozik » 22 sie 2011, 15:31

Nową wersję programu zakupię chociaż zimą przekonałem się, że wsparcie techniczne pozostawia wiele do życzenia.
mrozik
Administrator

Podziękował : 89 razy
Otrzymał podziękowań: 263 razy
Ranking: 2040

Postprzez chesspawn » 24 sie 2011, 10:50

Sugestia odnośnie programu ChessArbiter:

Moim zdaniem na prawdę warto jest dokonać drobnej zmiany na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje.php, a dokładnie aby byly tam tylko turnieje planowane, a trwające z ubiegłych miesięcy usunąć (przenieść) i oczywiście jak najbardziej zostawić turnieje zakończone i trwające z danego miesiąca, czyli aktualnie jest sierpień to wszystkie turnieje z sierpnia, a aby turnieje od stycznia do lipca przenieść do archiwum.

Aktualnie nie wygląda to wszystko przekonywująco chyba dla większości, a w szczególności dla osób nie znających się na szachach bądź dopiero zaczynających grę w szachy, bo takim osobom oglądającym tą stronę to na pierwszy rzut oka wydaje się, że w skali ogólnopolskiej w styczniu był tylko jeden turniej, w lutym dwa, w marcu cztery, w kwietniu to w ogóle itp i nie wygląda to zachęcająco. Ponadto jak mnie pamięć nie myli (dawno dawno temu) to tak kiedyś właśnie było i było ok, a teraz to już raczej nie.
chesspawn
Partner

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Postprzez kolokwium » 24 sie 2011, 18:07

Wystarczy aby był aktualny miesiąc oraz 1 przed, i 1 po. Ale wszystkie (planowane, trwające i zakończone).
Inne terminy poprzez wyszukiwarkę i/lub przycisk.

A w innej sprawie. Program wymusza podanie (polskiego) województwa, nawet gdy turniej jest organizowany w innym państwie. Nie ma opcyji "brak".
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez zulu » 15 wrz 2011, 15:34

Prezentacja turniejów przy takich możliwościach wyszukiwarki nie ma znaczenia.

Co do samego programu to po prostu zaczyna odstraszać złożonością i wymaganiami sprzętowymi i systemowymi.
Wszystko pięknie program się rozwija, podstawowe błędy matematyczne czy logiczne pozostają.
Np.:
1) W kołówce domyślnie za pauzę powinno być zero i ta pauza nie powinna być brana w punktacji pomocniczej.
2) Generownie pgn z datą ustalona w harmonogramie turnieju. Niezbędne edycja w jakimś notatniku ACII.
3) Brak młodzieżowej klasy sportowej

Dla początkujących zawsze będę polecał SP98 (np. wersję polską 4.15b kiedyś ściągniętą od "Pawełka", wojewódzkie związki hasło mają.) bazę CR można samemu sobie przystosować lub skorzystać z gotowych. Małe wymagania sprzętowe. Jedynie denerwujące są zmiany w przepisach FIDE dotyczące punktacji pomocniczej.
Nakładka do generacji serwisu i partii, krausego są. Inne łatwo stworzyć na postawie plików turniejowych (konfiguracyjnego, bazy zawodników i bazy wyników)

Mówienie o jedynie słusznym programie jest bez sensu, gdy nie ma ustalonego formatu przesyłu danych dla PZSzach po analogii ze schematem Krausego dla FIDE.
Tylko kto to ma ustalić?
zulu

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez kolokwium » 15 wrz 2011, 15:55

zulu napisał(a):SP98 (np. wersję polską 4.15b kiedyś ściągniętą od "Pawełka", wojewódzkie związki hasło mają.)
Na jednym z zebrań sędziów Uli Jahr ogłosił, że rozdaje SP98 za darmo (pełna wersja) i hasełko nie jest potrzebne (tak jak i "ściąganie".
kolokwium
Moderator

Postprzez redjok » 22 wrz 2011, 19:19

zulu napisał(a):Co do samego programu to po prostu zaczyna odstraszać złożonością

Pytanie na ile został przemodelowany w stosunku do wcześniejszej wersji ?

Nie wiem jak w nowej wersji ale w starej brakuje mi możliwości wyświetlania (na liście startowej czy wynikach) RANKINGU CHESSARBITER.

Widzę, że większość turniejów (ok 60 uczestników) np juniorzy 12 lat i młodsi to rozkład mniej więcej taki: 5 "dwójek", 20 "trójek", 15 "czwórek", 10 "piatek", 10 "bekowców"

Bez wątpienia atmosferę rywalizacji podkręciłaby możliwość pogdlądu i porównania RANKINGU CHESSARBITRA.

Panie Adamie warto pomyśleć o tym aby bardziej eksponować ten ranking bo jest to świetny motywator dla młodych graczy.
Załączniki
ScreenHunter_01 Sep. 22 19.06.gif
ScreenHunter_01 Sep. 22 19.06.gif (8.84 KiB) Przeglądane 6694 razy
redjok
Administrator

Podziękował : 489 razy
Otrzymał podziękowań: 546 razy
FICS: redjok

Postprzez ŁowcaAndroidów » 16 paź 2011, 20:23

Mam mały problem z chessarbitrem. Nie zawsze turniej jest brany do oceny rankingowej chessarbitra --> przykład kołóweczka a tylko 1 zawodnik z 4 dostał zmianę rankingu a reszta nie ( nic nie zyskała nic nie straciła). Dodam, że wszyscy zawodnicy posiadali numery CR.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez kolokwium » 18 paź 2011, 10:39

Może akurat mieli przyrost/stratę o wartości ZERO? Zawsze można policzyć przy pomocy karteczki i ołóweczka.
kolokwium
Moderator

Postprzez ŁowcaAndroidów » 22 paź 2011, 20:38

Przykład : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_3698/
Tylko ostatni zawodnik dostał zmianę rankingu chessarbitra (szachy szybkie). Pozostali zawodnicy nic nie stracili i nic nie zyskali.

Jeszcze interesuje mnie jedna opcja. Turniej Open a w wynikach dodatkowa klasyfikacja do 1800 czy do 12 lat. Jak to zrobić?
ŁowcaAndroidów
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strony szachowe