Regulaminy

Moderatorzy: kolokwium, ŁowcaAndroidów

Regulaminy

Postprzez misiek1994 » 15 kwi 2011, 00:34

Proszę o zapoznanie się z regulaminami przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań powiązanych z tematem klanów.

REGULAMIN KLANÓW

1) Gracze mogą zakładać drużyny szachowe - Klany.
2) Każdy klan może składać się z dowolnej liczby graczy.
3) Na czele każdego klanu stoi Clanleader. Clanleader decyduje o przyjęciu gracza do klanu, jego zwolnieniu z klanu oraz ustala skład na mecze klanów.
4) Gracze rozgrywają mecze tylko na zgłoszonym uprzednio koncie zarejestrowanym na http://www.kurnik.pl.
5) Clanleaderzy są zobowiązani zgłaszać prowadzącemu (głównemu moderatorowi działu) każdą zmianę odnośnie prowadzenia klanu oprócz tych wymienionych w pkt.3. Prowadzący może ją zaakceptować, bądź odrzucić.
6) Grać w meczach ligowych moga tylko zgłoszeni zawodnicy.
7) Osoby ubiegające się o przyjęcie do klanu, w pierwszej kolejności, zobowiązane są do bezpośredniego kontaktu z clanleader'em danej grupy poprzez system "Prywatnych Wiadomosci".
8) Osoba przechodząca z jednego klanu do drugiego zobowiązana jest do poinformowania o tym fakcie prowadzącego klany. Tylko on może zaakceptować takie przeniesienie.
9) Ostateczna interpretacja regulaminu należy do moderatora.


REGULAMIN ROZGRYWANIA MECZY

I MECZE
1) Każdy z klanów na początku meczu wystawia ustaloną wcześniej liczbę zawodników swojego klanu podając ich nicki Clanleaderowi przeciwnego klanu.
Następnie Clanleader klanu A wystawia jednego z zawodników a Clanleader klanu H dobiera mu przeciwnika. Następnie role odwracają się i pierwszy wystawia Clanleader klanu H a dobiera przeciwnika Clanleader klanu A. Tak się dzieje do wyczerpania zawodników. W ten sposób powstają meczowe pary np.
Clanleader A wystawia zawodnika AA a Clanleader H dobiera mu przeciwnika zawodnika BB,
następnie Cleanleder H wystawia zawodnika AB a Cleanleader A dobiera mu przeciwnika zawodnika BC;
powstają więc pary: AA-BB oraz AB-BC
2) Każdy z zawodników z danej pary gra jedą partie. Czas na partię jest ustalany pomiędzy reprezentami danych drużyn (clan leader'ami). Za wygraną dostaje 1pkt. za remis 1/2 pkt. a za przegraną 0 pkt.
3) Na koniec meczu podsumowuje się liczbę punktów zdobytą przez wszystkich zawodników każdego z klanów i uzyskuje się wynik meczu np.
A1-H1 0,5:0,5
A2-H2 1:0
A3-H3 0,5:0,5
tak więc klan A ma 2 pkt. a klan H 1 pkt. wygrał więc klan A.
4) Termin meczu ustalają ze sobą Clanleaderzy.
5) Zawodnicy mogą dostować między sobą godzinę rozegrania meczu. Może się ona róznić maksymalnie o 2h od tej, o której mowa w pkt I.4.

II ORGANIZACJA LIGI
1) Mecze ligi klanów odbywają się raz w tygodniu. Który klan gra z którym w danym terminie będzie podane na forum przed rozpoczęciem ligi klanów. Każdy z klanów gra z drugim raz u siebie - H (Home) i raz na wyjeździe - A (Away). Ma to znaczenie przy kolejności wystawiania zawodników (patrz pkt. III 2)
2) Klan, który nie stawi się na ligę oddaje mecz walkowerem. Gdy nie stawi się część zawodników klanu walkower oddają tylko ci zawodnicy, których nie ma.
3) Organizacja ligi nie jest obowiązkowa. Jeżeli będzie za mało zgłoszonych drużyn ligę pomijamy i rozgrywamy pojedyncze mecze.

III TABELA LIGI
Za zwycięstwo klan dostaje 2 pkt, za remis 1pkt. a za przegraną 0 pkt. (duże punkty).
Dodatkowo w tabeli znajdują się punkty małe - ilość zdobytych w meczach i ilość straconych. W przykładzie z pkt. III 4 klan A będzie miał 2 pkt (duże)za zwycięstwo oraz 2 pkt (małe zdobyte) i 1 pkt (małe stracone). - 2 2:1. Odpowidnio klan H - 0 1:2.
Sezon ligi kończy się po rozegraniu wszystkich meczów zarówno u siebie H jak i na wyjeździe A.
Klany zajmują odpowiednie miejsca zgodnie z liczbą dużych punktów a w przypadku równej liczby decyduje lepszy bilans pomiędzy zdobytymi małymi punktami i straconymi.

misiek1994
 
Posty: 446
Dołączył(a): 14 maja 2009, 21:39
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 1800
kurnik.pl: michalv4
FICS: MichalKlis

Powrót do Klany

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gośćREKLAMA

Gdy masz problemy z matma czasami najlepszym rozwiazaniem sa Korepetycje z Matematyki
Zadania Szachowe