Jaką kupić szachownicę?

Moderator: redjok

Re: Jaką kupić szachownicę?

Postprzez kolokwium » 29 wrz 2017, 21:08

Kupiłem kiedyś coś podobnego "od ruskich" na targu. Dobra szachownica do analizy w podróży. Grać można ale są utrudnienia (kapsle są nieporęczne do podnoszenia/przesuwania).
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 1895 razy
Otrzymał podziękowań: 2085 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez Novice » 29 wrz 2017, 21:12

Titrant napisał(a):Interesuję się zakupem takiej kieszonkowej szachownicy.

Chciałem taką kupić, ale poczytałem różne opinie i wygląda na to, że nie warto.
Zawiasy są bardzo delikatne i łatwo pękają, a cała konstrukcja jest taka, że nie da się złożyć szachownicy jeżeli bierki są poza polami wyjściowymi. Pozostałe pola podczas zamykania stykają się i nie ma miejsca na figury. Widać to zresztą na zdjęciu.
Novice

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez rutra » 29 wrz 2017, 22:20

Kieszonkową szachownicę do gry ze znajomymi w pierwszej ławce na lekcji geografii kupowałem w kiosku, ale trochę małe te figury były. Natomiast w dzisiejszych czasach wystarczy odpowiednia aplikacja w telefonie - na iOS Stockfish, na Androida DroidFish.
I kategoria (1655/1668/1655), I klasa sędziowska
rutra

Podziękował : 1546 razy
Otrzymał podziękowań: 1845 razy
Ranking: 1655

Postprzez Kaczmar » 01 paź 2017, 21:00

Rozumiem cię rutra i właściwie się z tobą zgadzam. Ale jeżeli tak jak ja jestem programistą i przez 8h a czasami dłużej siedzę przy kompie i tworzę aplikacje to po pracy mam ochotę usiąść do szachów bez jakiegokolwiek ekranu i dotknąć normalnych szachów a nie ich elektronicznych odpowiedników. Tak samo jak wolę zwykłą mechaniczną kostkę rubika a nie aplikację "kostka rubika". Zwykłą papierową książkę/gazetę a nie w formacie pdf.
Kaczmar

Podziękował : 159 razy
Otrzymał podziękowań: 189 razy
FICS: Kaczmar

Postprzez Titrant » 04 paź 2017, 21:52

rutra napisał(a):Natomiast w dzisiejszych czasach wystarczy odpowiednia aplikacja w telefonie - na iOS Stockfish, na Androida DroidFish.

Taka kieszonkowa szachownica ma kilka plusów: nie potrzebuje prądu, nie trzeba jej ładować, nie męczy oczu. Wolę materiałowe szachy. Minusem jest to, że nie można do niej podłączyć silnika.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży"! Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Ranking: 1000

Postprzez joanna23 » 06 gru 2017, 20:07

ja kupilam fantastyczna w sklepie z antykami
joanna23

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona