Przynależność do klubu, a zdobywanie kategorii.

Moderator: kolokwium

Przynależność do klubu, a zdobywanie kategorii.

Postprzez samcio » 15 paź 2019, 19:22

Witam forumowiczów,

przeszukiwałem internet w celu uzyskania odpowiedzi na jedno, zasadnicze pytanie odnośnie zdobywania kategorii szachowej, jednak niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Czy przystępując do turnieju w celu zdobycia V kategorii szachowej jest konieczne zrzeszenie w jakimś klubie? Czy jest osoba, która zdobyła kategorię bez członkostwa, albo zna ktoś konkretny zapis w ogólnym regulaminie odnośnie przyznawania kategorii dla osób niezrzeszonych?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
samcio

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Ranking: 0

Re: Przynależność do klubu, a zdobywanie kategorii.

Postprzez kolokwium » 15 paź 2019, 19:34

REGULAMIN KLASYFIKACYJNY POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO napisał(a):2.6. Szachiści zrzeszeni w klubach i Wojewódzkich Związkach Szachowych, będących członkami Polskiego Związku Szachowego, oraz zarejestrowani w CR bez przynależności mogą mieć nadane następujące kategorie.
Ten cytat z regulaminu powinien wystarczyć.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2252 razy
Otrzymał podziękowań: 2380 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Re: Przynależność do klubu, a zdobywanie kategorii.

Postprzez samcio » 16 paź 2019, 10:57

Dziękuję za odpowiedź :)
Czyli wystarczy zrzeszenie w klubie nie jest konieczne - to dobra informacja dla mnie.
samcio

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Powrót do Zasady, regulaminy, przepisy