Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Moderator: ŁowcaAndroidów

Re: Pytania, tematy do poruszenia na Walnym Wyborczym

Postprzez kolokwium » 28 cze 2018, 13:11

Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
ObrazekPiszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2097 razy
Otrzymał podziękowań: 2219 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez AuroraBorealis » 28 cze 2018, 15:03

Dzwonkowski napisał(a):W tym czasie nastąpiło wiele pozytywnych zmian w polskich szachach i cieszę się, że miałem możliwość w tym uczestniczyć

Konia z rzędem temu, kto wymieni chociaż połowę z tych "wielu pozytywnych zmian".

A oto co Dzwonkowski powiedział o nowych haraczach dla niezrzeszonych:

Dzwonkowski napisał(a):Prezes zarządu wyjaśnił, że ideą wprowadzenia opłat dla zawodników niezrzeszonych jest ich współuczestniczenie w kosztach organizacji turniejów, w których biorą udział

Moja odpowiedz jest krótka : HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA! Dzwonkowski, z kogo chcesz zrobić idiotę? Na organizację imprez idzie wpisowe a nie haracze PZSZACH. Te haracze idą do PZSZACH i organizator turnieju NIC Z TEGO NIE MA. Niezrzeszony zapłaci dodatkowe 10 zl i kase zabierze nie organizator, tylko PZSZACH.

Wez już człowieku wywalaj z szachów i nigdy nie wracaj.
AuroraBorealis

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy
Ranking: 2120

Postprzez kolokwium » 28 cze 2018, 15:14

AuroraBorealis napisał(a):A oto co Dzwonkowski powiedział o nowych haraczach dla niezrzeszonych:

Dzwonkowski napisał(a):Prezes zarządu wyjaśnił, że ideą wprowadzenia opłat dla zawodników niezrzeszonych jest ich współuczestniczenie w kosztach organizacji turniejów, w których biorą udział

Moja odpowiedz jest krótka : HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA! Dzwonkowski, z kogo chcesz zrobić idiotę? Na organizację imprez idzie wpisowe a nie haracze PZSZACH. Te haracze idą do PZSZACH i organizator turnieju NIC Z TEGO NIE MA. Niezrzeszony zapłaci dodatkowe 10 zl i kase zabierze nie organizator, tylko PZSZACH.

Wez już człowieku wywalaj z szachów i nigdy nie wracaj.
Czytając ten fragment wstąpienia Dzwonkowskiego, uważam, że dobrze iż zrezygnował z prezesowania PZSzach.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
kolokwium
Moderator

Postprzez AuroraBorealis » 28 cze 2018, 15:18

Ja uwazam, ze ten facet powinien byc dozywotnio odizolowany od szachow za pier@#$ takich glupot. Zorganizowalem wiele turniejow i nigdy nie mialem wiekszych kosztow tylko przez to, ze czesc grajacych (czasami wszyscy!) nie byli zrzeszeni w klubach. Teraz turnieje, ktore kosztowaly grosz np blitze do FIDE stana sie drogie, bo kazdy bedzie musial zaplacic 10 zl. W okolicach klubu nie ma i nie zmusi sie ludzi w ten sposob, zeby go zalozyli. Poza tym jeslig o zaloza, to bedzie trzeba porejestrwac graczy, za co PZSZACH i tak zedrze kase.

Ten facet to jakas porazka.
AuroraBorealis

Podziękował : 166 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy
Ranking: 2120

Postprzez ooooo » 28 cze 2018, 18:24

AuroraBorealis napisał(a):W okolicach klubu nie ma i nie zmusi sie ludzi w ten sposob, zeby go zalozyli. Poza tym jeslig o zaloza, to bedzie trzeba porejestrwac graczy, za co PZSZACH i tak zedrze kase.

Z tego co piszesz, to chyba większość tych graczy przez co najmniej ostatni rok nie należało do żadnego klubu.
Jeśli do jakiegoś się zapiszą, to według aktualnie obowiązującego KO-F PZSzach nic nie zedrze.
ooooo

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 154 razy
Ranking: 1800

Postprzez kolokwium » 28 cze 2018, 19:45

Odnosząc się do opłat dla organizatorów turniejów przewidzianych w Komunikacie Organizacyjno-Finansowym, prezes wyjaśnił, że opłaty będą pobierane tylko wtedy, gdy organizator wykorzysta wizerunek Polskiego Związku Szachowego lub skorzysta z jego własności, na przykład z listy rankingowej.

Z tego co wiem (a mogę się mylić) PZSzach nie ma listy rankingowej. Listę rankingową ma FIDE. Zawodnicy podczas zapisów podają własne kategorie szachowe. Przy klasyfikacji PZSzach wymagane jest podanie ID CR zawodnika. Baza CR jest własnością PZSzach ale czy również numer?
A co w przypadku nie klasyfikacji turnieju w PZSzach (kategorie) lecz tylko w FIDE. Numery Id CR są zbędne gdyż wystarczą Id CODE.
Z tym, że które to są opłaty "dla organizatorów turniejów przewidzianych w Komunikacie Organizacyjno-Finansowym"?
    Może rejestracyjne turnieju?
    11 Opłaty za rejestrację turnieju klasyfikowanego w rankingu FIDE (Tabela 7)
PS
PZSzach ma monopol na Mistrzostwa Polski. Czy również na branżowe?
20 Opłata za branżowe Mistrzostwa Polski
kolokwium
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach