Stosunek do PZSzach

Moderator: ŁowcaAndroidów

Stosunek do PZSzach

Postprzez matusz21 » 25 lut 2015, 12:45

Mój akurat jest na chwilę obecną obojętny, acz faktem jest, że po prawie 20-letnim rozbracie z szachami wracam dopiero od niedawna do świata szachistów i powoli nadrabiam zaległości.
Tym niemniej wiele osób na forum, wyraźnie nie darzy sympatią PZSzach i zapewne ma ku temu najprzeróżniejsze powody. Jeśli możecie, to podzielcie się swoimi uwagami co do wad (a Ci którzy mają zdanie dokładnie przeciwne to oczywiście co do zalet) działania tej organizacji.
Nie każdy wie o wszystkim, nie każdy ma dostęp do odpowiednich informacji. Ja z góry przyznaję, że zbyt wielkiej wiedzy co do funkcjonowania samego związku nie mam, więc też chętnie się do wiem o tym co wg Was można poprawić, albo co świetnie funkcjonuje. Wszakże każda wiedza ubogaca :)
My z bajkowego świata, persona non grata...
matusz21

Podziękował : 111 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy
Ranking: 0

Re: Stosunek do PZSzach

Postprzez ŁowcaAndroidów » 26 lut 2015, 07:52

PZSzach to idealnie prosperujący twór. W swoim działaniu (składki, opłaty) wspiera szachistów na każdym poziomie zaawansowania. Wyciąga także przysłowiową "rękę" w stronę klubów wysyłając im prenumeratę kolorowego czasopisma "MAT" *

PZSzach przez ostatnie lata poczynił wielki krok w celu podniesienia poziomu gry naszych zawodników - inny sposób liczenia RUZÓW (bardziej "przyjazny" dla każdego z szachistów) oraz bardziej komfortowe okoloiczności zdobywania wyższych tytułów - teraz nie trzeba rozgrywać długich (tasiemcowatych) turniejów by wyrobić normę na jedynkę (I kat. szachowa), można zrobić ją znacznie szybciej...

Oskar dla PZSzach to za mało. Hetman dla tego cudownego związku.
Obrazek

* gazetka jest zafoliowana w empikach więc to gest ze strony PZSzach
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 582 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez matusz21 » 16 mar 2015, 14:01

Tutaj ciekawy wpis z bogatym wątkiem dotyczącym różnych opłat w różnych związkach:
http://psychologiaiszachy.blogspot.com/ ... oskop.html
My z bajkowego świata, persona non grata...
matusz21

Podziękował : 111 razy
Otrzymał podziękowań: 133 razy

Postprzez biesy » 28 kwi 2020, 11:53

Świat po koronawirusie i okaże się że pzszach nie jest potrzebny.
biesy

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez ŁowcaAndroidów » 29 kwi 2020, 06:42

Może zwolnią kluby od płacenia składek członkowskich... Przynajmniej za czas pandemii.
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez redjok » 29 kwi 2020, 11:29

Informujemy, że w związku ze stanem epidemii COVID 19 ogłoszonej na terenie RP, Zarząd PZSzach wprowadził zmianę do Komunikatu Organizacyjno-Finansowego w postaci zachowania preferencyjnej składki rocznej przez cały 2020 rok.

http://pzszach.pl/2020/04/20/zmiana-w-k ... rencyjnej/
redjok
Administrator

Podziękował : 532 razy
Otrzymał podziękowań: 586 razy
FICS: redjok

Postprzez ŁowcaAndroidów » 29 kwi 2020, 12:02

Ale to nie jest żaden krok w stronę klubów. Ci co płacili od razu nic nie zyskali, Ci z kolei co mieli środki w okolicach wakacji też nic nie zyskają. Ręce opadają.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Postprzez kolokwium » 29 kwi 2020, 23:07

Ale wiadomość o uldze poszła w świat...
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2321 razy
Otrzymał podziękowań: 2477 razy
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez biesy » 08 maja 2020, 08:27

Piję kawę.... i czytam rzepę "Magnus Carlsen: Chciałbym, żeby wciąż nowi ludzie odkrywali szachy i płynącą z nich radość. Nieobecność w mediach innych sportów stwarza nam wyjątkową okazję" https://www.rp.pl/Inne-sporty/305079870 ... radem.html a co robią działacze w tym czasie????? i jak to można mieć inny stosunek do związków?????

odsuwanie opłaty w czasie to wszystkich tylko wqwi jak dobrze zauważył gość łowca.

opłaty minus dla związku
promocja w koronie minus dla związku

wy szukajcie plusów hahahahhaaaaa
biesy

Postprzez biesy » 23 sie 2020, 10:25

Zrobiłem sobie kawę i postanowiłem, że poczytam o czymś niecodziennym, wizycie legendy szachów w Polsce Anatolija Karpova. Otwieram wp.pl wchodzę w sport a tam w kategorii inne ani śladu szachów, zaglądam na interię sport, inne a dla nich szachy nie istnieją. Myślę sobie co jest i otwieram gazeta.pl lecę na sport inne i co rugby, konie, żeglarstwo, golf(!) tak są a szachów nie ma. W szoku otwieram onet a tam w dziale sport w kategorii inne są szachy (dziewczyna lekkich obyczajów) ale radość wchodzę i co ostatnia informacja o sukcesach Wojtaszka. Ja pier..... Jak szachy mają zyskiwać na popularności jak w świadomości przeciętnego Jedynaka w mediach ich nie ma tzn że co szachy są nie ważne i wała warte? no takie wnioski można wyciągnąć. No to teraz sprawdzę jeszcze pap.pl i wała szachy nie istnieją. To teraz apel do działaczy... łyk kawy... weźcie przestańcie się lansować utwórzcie w związku ekipę prasową opracujcie materiały wyślijcie do największych portali ale zanim to zrobicie umówcie się na wódeczkę z kim trzeba. Jeżeli na stronie PAP wpiszemy szachy to otrzymamy taki wynik https://www.pap.pl/wyszukiwanie/szachy i to jest stosunek mediów do szachów a jaki może być w tej sytuacji stosunek szachistów do związku????
biesy

Postprzez krzysio » 23 sie 2020, 11:52

biesy napisał(a):Zrobiłem sobie kawę i postanowiłem, że poczytam o czymś niecodziennym, wizycie legendy szachów w Polsce Anatolija Karpova. Otwieram wp.pl wchodzę w sport a tam w kategorii inne ani śladu szachów, zaglądam na interię sport, inne a dla nich szachy nie istnieją. Myślę sobie co jest i otwieram gazeta.pl lecę na sport inne i co rugby, konie, żeglarstwo, golf(!) tak są a szachów nie ma. W szoku otwieram onet a tam w dziale sport w kategorii inne są szachy (dziewczyna lekkich obyczajów) ale radość wchodzę i co ostatnia informacja o sukcesach Wojtaszka. Ja pier..... Jak szachy mają zyskiwać na popularności jak w świadomości przeciętnego Jedynaka w mediach ich nie ma tzn że co szachy są nie ważne i wała warte? no takie wnioski można wyciągnąć. No to teraz sprawdzę jeszcze pap.pl i wała szachy nie istnieją. To teraz apel do działaczy... łyk kawy... weźcie przestańcie się lansować utwórzcie w związku ekipę prasową opracujcie materiały wyślijcie do największych portali ale zanim to zrobicie umówcie się na wódeczkę z kim trzeba. Jeżeli na stronie PAP wpiszemy szachy to otrzymamy taki wynik https://www.pap.pl/wyszukiwanie/szachy i to jest stosunek mediów do szachów a jaki może być w tej sytuacji stosunek szachistów do związku????

Trochę chyba przesadzasz. O Karpova faktycznie w mediach nie było, ale JKD jeszcze nie tak dawno było bardzo dużo. I nie tylko JKD. Gdzieś temat jest, w którym dawniej linkowano wszelakie "newsy szachowe", tego kiedyś było bardzo mało. Starczy wpisać w wyszukiwarkę JKD i jest wysyp artykułów. I nie tylko artykułów, pojawiało się też i coś w TV. I to chyba właśnie za Jedynaka ruszyło.
krzysio

Podziękował : 328 razy
Otrzymał podziękowań: 1032 razy

Postprzez Mattix » 26 sie 2020, 16:47

A jak Polacy by prawie wygrali Olimpiadę Szachową to był jeden z głównych newsów.

Po prostu przeciętnego zjadacza chleba (nie szachistę) nie zainteresuje, że jakiś Karpow przyjechał do Polski, bo większość albo w ogóle nie wie kto to jest, albo kojarzy im się z latami 70-tymi.
Mattix

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez puzzle » 26 sie 2020, 18:07

Nie ma co narzekac, ze szachy nie sa promowane w mediach, bo z roku na rok idziemy w lepszym kierunku. Wygrana JKD z Carlsenem, wywiady z naszymi arcymistrzami, a nawet takie oszustwa dopingowe w szachach potrafia sie calkiem mocno odbic medialnie. Jeszcze sa kanaly szachowe na youtube, takie jak Marianczello - on tez zachecil do gry tysiace polakow.
A przyjazd Karpowa zostal mocno rozglosniony na Facebooku. Nie wiem, czy media powinny sie zajmowac rozglasnianiem tego. Jezeli tak by bylo to rownorzednie pisaliby o kazdej gwiezdzie muzycznej z zagranicy ktora przyjechala zagrac koncert w Polsce. Pytanie czy to Ciebie interesuje? To samo z czlowiekiem ktory nie jest wglebiony w szachy (a my nie jestesmy wglebieni w muzyke).
puzzle

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Ranking: 2100
kurnik.pl: szachistaa

Postprzez redjok » 26 sie 2020, 19:13

W szachach amatorskich informacje rozchodzące się za pośrednictwem mediów lokalnych (prasy, portali) są zupełnie ok. Dziennikarze raczej nie są stroną inicjującą ale jak organizator przypilnuje temat (czyli przygotuje relację) to zawsze znajdzie się miejsce, żeby coś się pojawiło. Oczywiście, że szachów nigdy za wiele w mediach ale np Polska Times zamieścił wzmiankę o wizycie Anatolija Karpova https://polskatimes.pl/anatolij-karpow- ... 2-15143622

Zamiast narzekać biesy lepiej zrobić coś dobrego dla szachów np udostępnić na fb jakiś ciekawy artykuł, wywiad czy relację o szachach. Mały gest a może ucieszyć :)
redjok
Administrator

Podziękował : 532 razy
Otrzymał podziękowań: 586 razy
FICS: redjok

Postprzez Titrant » 13 wrz 2020, 15:26

redjok napisał(a):W szachach amatorskich informacje rozchodzące się za pośrednictwem mediów lokalnych (prasy, portali) są zupełnie ok. Dziennikarze raczej nie są stroną inicjującą ale jak organizator przypilnuje temat (czyli przygotuje relację) to zawsze znajdzie się miejsce, żeby coś się pojawiło. Oczywiście, że szachów nigdy za wiele w mediach ale np Polska Times zamieścił wzmiankę o wizycie Anatolija Karpova

Podczas meczu Carlsen - Caruana w mediach też było sporo wzmianek o przebiegu pojedynku, nie trzeba było jakoś specjalnie szukać.

biesy napisał(a):Jak szachy mają zyskiwać na popularności jak w świadomości przeciętnego Jedynaka w mediach ich nie ma tzn że co szachy są nie ważne i wała warte? no takie wnioski można wyciągnąć. No to teraz sprawdzę jeszcze pap.pl i wała szachy nie istnieją. To teraz apel do działaczy... łyk kawy... weźcie przestańcie się lansować utwórzcie w związku ekipę prasową opracujcie materiały wyślijcie do największych portali ale zanim to zrobicie umówcie się na wódeczkę z kim trzeba. Jeżeli na stronie PAP wpiszemy szachy to otrzymamy taki wynik https://www.pap.pl/wyszukiwanie/szachy i to jest stosunek mediów do szachów a jaki może być w tej sytuacji stosunek szachistów do związku????

Tak sobie myślę, że w tej kwestii PZSzach mógłby sporo zyskać, gdyby poszedł na współpracę z Infoszachem. To, jakby nie patrzeć, najpopoularniejszy polski serwis szachowy, a przynajmniej tak wynika z tego zestawienia. Myślę, że obie strony mogłyby sporo na tym zyskać, a wtedy również szachy. Podobnie ma się sprawa z kwestią Chess Arbiter - Chess Menager (choć to pewnie bardziej złożony temat). Ale skoro ktoś ma dobry produkt to warto byłoby go wspomóc, niż pompować swój, który nie jest rozwijany. Jeśli związek nie ma środków na rozwój własnej działalności, to warto byłoby rozważyć współpracę z innymi, myślę że z dużą korzyścią dla nas wszystkich.
"Powinieneś podążać za swoim własnym marzeniem - nie kogoś innego! Droga nigdy nie będzie prosta, ale powinieneś nauczyć się czerpać przyjemność z samej podróży". Viswanathan Anand
Titrant

Podziękował : 149 razy
Otrzymał podziękowań: 268 razy
Ranking: 1000

Następna strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach