Ranking KRAJOWY

Moderator: ŁowcaAndroidów

Czy PZSzach powinien utworzyć ranking krajowy (oparty o program/programy do sędziowania) ?

Ankieta zakończyła się 18 lip 2018, 11:05

TAK
8
73%
NIE
3
27%
NIE WIEM
0
Brak głosów

Razem głosów : 11

Re: Ranking KRAJOWY

Postprzez kolokwium » 18 cze 2018, 23:41

Pytaj administrację rejestru/bazy lub jej twórców.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2214 razy
Otrzymał podziękowań: 2356 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Postprzez hajdzik » 19 cze 2018, 07:24

Do danych osobowych - zalicza się: PESEL, Nazwisko, Imię, miejsce zamieszkania, data urodzenia, telefon, adres email - to te najważniejsze
Wszystkie te informacje podchodzą dpod RODO.

Niektóre z tych danych widnieją w rejestrze zawodników PZSZach.

Żeby było zgodnie z prawem, administracja powinna się skontaktować z każdym zarejestrowanym członkiem i zapytać czy wyraża zgodę na w/w informacje by były dostępne w CR.
O taką zgodę pytają spółdzielnie mieszkaniowe, bo dane lokatorów widniały na liście lokatorów w każdej klatce i na domofonach.

Wracając do tematu czy "RODO" zwiększa lub zmniejsza ilość zawodników - na pewno nie zwiększa, ale też nie sądzę by jakoś diametralnie wpływało na ilość graczy w turniejach.
Większość ludzi jest normalnych i życiowo podchodzi do tych sprawa. Wiadomo, że jak chemy grać to nie może sędzia zrobić 1 vs 5 - tylko np Hajda Wojciech vs Nowak Jan.
Oczywiście na udział zawodników wpływa kwota wpisowego - natomiast z tym też jest różnie.
jeśli jest konkurencja - to można wybierać gdzie taniej lub w ogóle bez wpisowego, gorzej jak jest jest tylko jeden turniej w okolicy i wybór to grać i płacić wysokie wpisowe czy np zostać w domu
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 434 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez chlebik » 19 cze 2018, 07:49

Identyfikować można po ID z Centralnego Rejestru. Tak nawet jest łatwiej zwłaszcza dla zawodników zagranicznych. Nikt przecież nie będzie występował o nadanie PESELu by zagrać w przygranicznym turnieju P15. ID CR ma każdy szachista w Polsce, który ma jakąkolwiek kategorię.

RODO nie ma tu nic do rzeczy - konieczność rozróżnienia zawodników jest istotą całego procesu tworzenia i aktualizacji rankingu w związku z czym automatycznie w regulaminie turniejów powinien być zapis, że się godzi na jego nadanie/użycie, a administratorem danych jest PZSzach i tyle. Brak zgody to brak grania w turnieju - koniec, kropka.

Technologicznie zrobienie rankingu ruchomego dla różnych programów nie jest trudne - przykładem choćby JPK, który firmy są zobowiązane od jakiegoś czasu co miesiąc wysyłać. Można to zrobić z oficjalnego programu klienckiego stworzonego przez Ministerstwo Finansów, ale też z wielu popularnych programów księgowych. Po prostu jest wystawione API przez Ministerstwo, określony wzór pliku wysyłanego i zasady bezpieczeństwa (podpisy cyfrowe, itp). Naprawdę nie jest to jakakolwiek specjalna filozofia.
You got big dreams. You want fame. Well, fame costs. And right here is where You start paying. With sweat. - Fame TV Series Intro
Mój dziennik: http://www.szachowe.pl/viewtopic.php?f=10&t=5118
chlebik

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 310 razy
Ranking: 1800
FICS: chlebik

Postprzez kolokwium » 20 cze 2018, 18:59

adse napisał(a):
chlebik napisał(a):ID CR ma każdy szachista w Polsce, który ma jakąkolwiek kategorię.
Na szczęście nie jest to prawda.

Każdy, który jest zarejestrowany w CR. również bez kategorii. Są też zawodnicy z kategorią, którzy nie są w CR.
Kiedyś grałem dla kategorii, teraz dla przyjemności; sędzia szachowy FA Tomasz Ptaszyński mój blog
Piszę poprawnie po polsku.
kolokwium
Moderator

Podziękował : 2214 razy
Otrzymał podziękowań: 2356 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: tpp
FICS: tepepe

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach