Kolówka IM/GM PZSzach

Moderator: ŁowcaAndroidów

Kolówka IM/GM PZSzach

Postprzez krzysio » 16 gru 2020, 20:26

http://varsovia.pzszach.pl/komunikat-or ... yjny-2020/
Przy okazji Varsovii są robione dwie kołówki IM/GM, fajnie że są, by tych w Polsce jak na lekarstwo, ale ja bym chętnie organizatora zapytał, dlaczego nie zrobi tego tak, jak np robią to Czesi (i nie tylko Czesi). Są to widzę kołówki na zaproszenie. Podejrzewam, że będą to kołówki dofinansowane przez PZSzach, być może przez MSiT, wtedy tym bardziej nie powinno być zawodników uprzywilejowanych (którzy o czymś takim wiedzą wcześniej). Takie "zamykanie" kołówek jeszcze bym zrozumiał, gdy jakiś klub wydrepcze sobie pieniądze i robi dla kilku swoich zawodników, ale PZSzach?
http://www.czechtour.net/marienbad-open/regulations/
By nie być gołosłownym, pokazuję jeden z komercyjnych czeskich turniejów. Jasno napisane, kto i na jakich warunkach może starać się o wpis na kołówkę. I tu jestem ciekaw opinii innych, jeśli idzie o taki sposób robienia kołówek.

Temat kołówek zaczepiłem też w innym wątku tu na forum. Wiem, że Słowacy takie informacje dają naszym działaczom, gdy u siebie coś robią. Ta informacja też nie idzie szeroko na dół, być może do kilku (zaprzyjaźnionych?) graczy. Przy niedawnej kołówce GM na Słowacji wiem dobrze, że taka informacja poszła, że Słowacy być może nawet i fajne warunki by dali, bo brakowało im zawodników (w kołówce GM w końcu gral zawodnik 2000 elo). Gdzie ta informacja się podziała, ilu o niej w Polsce wiedziało, czy komukolwiek została przekazana (i przez kogo), to potencjalni chętni na takie coś niech sobie sami odpowiedzą.

ps
Przy okazji - pojawił sie u nas KOF, tu jest tradycyjnie, ok 10 stron za co trzeba płacić, później pojawi się pewnie jednostronicowa informacja ile związek zebrał i ile wydał (bez informacji na co). Za południową granica jest odwrotnie, 1-2 strony z wyszczególnionymi opłatami i ok 10-15 stron dokładnie wyszczególnionych wydatków.
krzysio

Podziękował : 329 razy
Otrzymał podziękowań: 1048 razy
Ranking: 0

Powrót do Sprawy dotyczące PZSzach i WZSzach