Mistrzowska strategia

Moderator: redjok

Re: Mistrzowska strategia

Postprzez hal » 05 paź 2019, 13:56

hajdzik napisał(a):Ja podałem kilka książek - moim zdaniem na prawdę dobrych i sprawdzonych - i w bardzo przystępnych cenach.

Z tym się nie zgodzę
"Przy okazji, jeśli ktoś chcę zniżkę po znajomości, to nie szanuje pracy autora. Tym bardziej powinien docenić pracę swojego kolegi i nabyć ją za pełną kwotę"

W życiu często korzystamy z usług innych. I nie wierzę, że jadąc do znajomego mechanika, planując remont mieszkania itp- nie zapytamy o mały rabacik - właśnie na poczet znajomości - raz my komuś pójdziemy na rękę - a innym razem odwrotnie.
Ale rozumie, że ty nigdy nigdy w życiu nie zapytałeś się o rabat i nie zapytasz - bo przecież szanujesz pracę innych..
Pracowałem w handlu ponad 10 lat - i takie teksty do mnie po prostu nie przemawiają - z racji nabytego doświadczenia.

Dobrze, że autor książki "Moi Wielcy poprzednicy" - inaczej widział cenę swojej książki - bo inaczej w księgarniach widniała by pewnie cena w okolicach 200zł :)

Ja w handlu nie pracowałem, tak jak i zapewne Kolega Plichta. Natomiast "rabacik" na książkę niewątpliwie był, ale trzeba było zaryzykować i kupić książkę opierając się na opiniach Ryszarda Bernarda i Bartka Maciei. Niewątpliwie moje podejście do handlu moją książką jest inne od Twojego. Czy lepsze czas pokaże. Na dzień dzisiejszy sprzedałem ponad 150 sztuk, czyli do planowanego tysiąca jeszcze trochę pracy zostało:)
hal

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Ranking: 0
kurnik.pl: itor

Postprzez hajdzik » 05 paź 2019, 13:57

Wszystko rozumiem w tym, co piszesz.
Nie umniejszam twojej pracy, czy zawartości książki.

To, że się ktoś bogaci kosztem innych - to już zaczęło być normą.

Mnie bardziej chodziło o inną kwestię - że książka ma nie być rarytasem - że mogą pozwolić sobie na nią bogaci, lub mamy ją kupić kosztem czegoś innego.
Po prostu - chcemy książkę, interesuje nas ona- idziemy i kupujemy i nie nadwyrężamy budżetu.

Do 40zl książki są często kupowane, później już znacznie spada sprzedaż. Tu podpieram sie rodziną i znajomymi - którzy uwielbiają książki
Czekają na promocję, lub spadek ceny lub ratuje ich biblioteka
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 435 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez thinkerteacher » 05 paź 2019, 18:19

Szanowny Witalisie!

To ja z uwagi na to, że nie zgadzam się na tak niską cenę książki... zamówiłem dwie sztuki. Jedna sztuka do recenzji (pod koniec roku będę chciał ją wrzucić), a druga dla znajomego, który szkoli młodzież. Jeśli okaże się warta swojej ceny - będzie mógł ją ode mnie (od)kupić. A jeśli nie - to będę musiał przeznaczyć na nagrodę w ramach najlepszych komentarzy na moim blogu ;).

Dziękuję Witalis Sapis za szybką transakcję i rabacik - nie muszę już czekać na promocje lub wyprzedaże. Stoję na stanowisku, że kupując książkę za 13 Euro, i tak jestem do przodu o co najmniej 30-40 złotych - w przypadku, gdybym kupił tę książkę w języku angielskim za rok od momentu publikacji - w ramach jakiejś promocji (np. w sklepie Caissa).
Jeśli komuś nie przeszkadza poziom wpisów, to zapraszam na bloga dla amatorów, fuszerów i lajkoników szachowych: http://beginnerchessimprovement.blogspot.com
Od 2015 roku w końcu definitywnie zakończyłem przygodę z szachami - please do not ask me why ;)
thinkerteacher

Podziękował : 8727 razy
Otrzymał podziękowań: 1185 razy
Ranking: 1000
FICS: NokiaTwenty

Postprzez AuroraBorealis » 05 paź 2019, 20:35

hajdzik napisał(a):Wszystko rozumiem w tym, co piszesz.

Mnie bardziej chodziło o inną kwestię - że książka ma nie być rarytasem - że mogą pozwolić sobie na nią bogaci, lub mamy ją kupić kosztem czegoś innego.
Po prostu - chcemy książkę, interesuje nas ona- idziemy i kupujemy i nie nadwyrężamy budżetu.

Do 40zl książki są często kupowane, później już znacznie spada sprzedaż. Tu podpieram sie rodziną i znajomymi - którzy uwielbiają książki

50 zł to są grosze w 21 wieku. jaki rarytas? byle romansidło kosztuje 30-40 zł. A w przypadku takiej śmieciowej literatry koszta są niskie, bo nakład większy. Ksiązki z niszowych tematów, jak np szachy zawsze będa trochę droższe. Za ksiązki z IT płacę czasami ponad 100 zeta i nie płaczę. Wiedza kosztuje. Paczka fajek kosztuje kilkanaście złotych, to nie pisz, ze 50 zł za ksiązkę to jest dużo.
AuroraBorealis

Podziękował : 181 razy
Otrzymał podziękowań: 437 razy
Ranking: 2120

Postprzez hajdzik » 05 paź 2019, 23:19

Mój przekaz był jasny, trafić do większej ilości odbiorców - obniżenie ceny produktu - będzie rekompensować większa sprzedaż.

Na śląsku, popularna jest gra w SKATA. Przynajmniej wśród ślązaków :)
Gra dużo bardziej niszowa.
Ale książka jest u każdego mojego kolegi z którymi czasem grywamy -
Henryk Pukocz - "Wszystko o skacie" - 270stron - książka kosztuje w okolicach 25zł
natomiast jestem przekonany, że gdyby książka kosztowa 100zł - kupiłby ją jeden kolega - a reszta pożyczyła lub zrobiła kopie
hajdzik

Podziękował : 253 razy
Otrzymał podziękowań: 435 razy
Ranking: 1600
kurnik.pl: lg1702
FICS: hajdzik

Postprzez hal » 06 paź 2019, 00:50

hajdzik napisał(a):Wszystko rozumiem w tym, co piszesz.

Ty patrzysz z zupełnie innej strony. Postaw się na miejscu autora. Czy on ma pracować za darmo? Ile według Ciebie powinien zarobić autor książki? Ja napisałem tę książkę i ją wydałem po to, by przekonać się czy warto to robić. Mam pomysły na inne książki, ale jeśli książka się nie sprzeda, to pisał ich nie będę. Kto na tym straci? Poza tym jak ktoś ma wydać 50 złotych to powinien się zastanowić, czy warto kupić tę jedną książkę, czy też może dwie inne.
hal

Postprzez AuroraBorealis » 06 paź 2019, 13:15

hajdzik napisał(a):Mój przekaz był jasny, trafić do większej ilości odbiorców - obniżenie ceny produktu - będzie rekompensować większa sprzedaż.

Nie prowadzisz biznesu i go nie rozumiesz. Zmniejszenie ceny nie zawsze powoduje wzrostu sprzedaży. Apple utrzymuje wysokie ceny produktów a jej dochody i kapitalizacja rosną. Cała marka została zbudowana na wysokich cenach i jakości. Kto ma kupić, ten kupi. A jak kogoś nie stać, to nie jest to potencjalny klient. I w ten sposób Apple jest dzisiaj warte więcej od Google i Microsoftu: https://www.theguardian.com/technology/ ... ar-company

POWTARZAM RAZ JESZCZE: NISKA CENA NIE GWARANTUJE WIĘKSZEJ SPRZEDAŻY.
Poza tym 50 zł za książkę to nie jest dużo. Co tydzień kupuję jakąś książkę i wiele kosztuje podobnie (niektóre sa znacznie droższe) i nie płaczę. Trzeba naprawdę mieć węża w kieszeni, żeby marudzić na cenę 50 zł za taką ilość materiału szkoleniowego, jaka jest w książce.
AuroraBorealis

Podziękował : 181 razy
Otrzymał podziękowań: 437 razy
Ranking: 2120

Postprzez ŁowcaAndroidów » 06 paź 2019, 14:28

Czy jest jeszcze możliwość zakupu książki?
"Jednym z najważniejszych elementów współczesnej strategii jest ograniczenie działania jednej z lekkich figur przeciwnika" A.K.
ŁowcaAndroidów
Moderator

Podziękował : 307 razy
Otrzymał podziękowań: 559 razy
Ranking: 2286
FICS: MlodyBog

Postprzez hal » 06 paź 2019, 16:05

ŁowcaAndroidów napisał(a):Czy jest jeszcze możliwość zakupu książki?

Tak Można ją kupić poprzez OLX : https://www.olx.pl/oferta/mistrzowska-s ... Aza8P.html
lub pisząc na maila witaliss@wp.pl
Łącząc temat książki i szkolenia szachowego postanowiłem zrobić promocję. Każdy , kto zdecyduje się wykupić u mnie dwie godziny szkolenia w cenie 200 złotych otrzyma w ramach pakietu książkę (120 minut szkolenia online + książka = 200 złotych). Można więc sprawdzić i książkę i umiejętności szkoleniowe autora jednocześnie:)
hal

Postprzez hal » 03 gru 2019, 12:49

W związku z wątpliwościami wyjaśniam, że moją książkę "Mistrzowska strategia" można jeszcze kupić (tylko u monopolisty). Wyjaśnienie jest o tyle istotne, że zbliża się pora robienia prezentów, a czasem mamy znajomego szal.., to znaczy szachistę. Książka nadaje się zresztą również jako "autoprezent": Na razie nikt nie narzekał na zawartość merytoryczną książki, więc jest duża szansa, że będzie to prezent udany.
W najbliższym czasie ukaże się też wersja angielska. Więcej szczegółów wkrótce:)
Załączniki
Książka angielska.jpg
hal

Poprzednia strona

Powrót do Artykuły i wiadomości szachowe